Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Cordoba 1.4 tdi 2004 çekişten düşme

Yasinyilmaz

Kayıtlı Üye
S.a arkadaşlar benim 2004 model cordaba tdi aracim var. Daha alali bir hafta oldu 245 binde. Gucumuz buna yetti. Arac sehir ici 4,5 gün kullandım hiç bi sıkıntı yoktu sehir dışı araba tam dolu bi yolculuğa çıktım yokuş çıkarken araba birden çekmez oldu beşinci viteste 110 u geçmedi diğer viteslerde de güçlükle hızlanıyordu. Yolun yarısında kontağı kapatıp açtım sarı lamba arıza lambası yandı. Şimdi bi sorun yok ama gazı kokleyince çekişten bazen düşüyor turbo devre dışı kalıyor. Bunu nasıl halledecegiz bilgisi olan ya da başına daha önce gelen var mı ? Teşekkür ederim
[doublepost=1483915480,1483915373][/doublepost]Araç diğer viteslerde de çekmiyor bu sorun nuksedince.duz yolda da yapıyor.

a.s. kardeşim.

inşallah burdan birileri yardımcı olur

selamün aleyküm öncelikle kardeşim. 3 silindir 1.4 tdi galiba. 2003-2009 dizel pololarda aynı bir sürü neden olabilir. bu konuda yardımcı olabilirim.

1- enjektör uçlarına pislik bulaşmış olabilir.
Çözüm - enjektör temizleyici katkı maddeleri var.
Çözüm2 - enjektör değişimi ama epey pahalı, tanesi 1600 lira civarı. çıkmasını 1000 lira civarı bulabilirsin.

2-turbo üfleme yapması yada yeterli hava verememesi.
Çözüm- servisinde wd40 ile turboya giren hava kanallarını temizleyebilirsin, önce wd40 sonra basınçlı hava.
Çözüm2- umarım turbo zarar görmemiştir, gördüyse ciddi bir masraf çıkabilir.

benimde bir dönem yaşadığım bir sıkıntıydı ama sadece hava kanalları tıkandığı için yeterli hava girişi olmadığından turbo iyi hava basamıyordu. bu nedenle çekişte bir sıkıntı oluyordu.

eğer stop edip yeniden çalıştırdığında aynı problemi yaşıyorsan gözünü korkutmak gibi olmasın ama biraz masraf çıkarabilir.

Yardımcı olabileceğim başka bir konu olursa özelden de yazabilirsin. yardımcı olmaya çalışırım.

evet kardeşim 3 silindir 1.4 tdi. kontağı kapatıp açınca sıkıntı gidiyor ama gazı kökleyince belli bir süre sonra tekrar aksediyor.mesela dün sabah oldu ama akşam hiç olmadı. ilk olduğunda uzun yola çıkmıştık araba hep doluydu gaza zorlayınca birden çekişten düştü araba 110 u geçmez oldu sonra ustayı aradım kontağı kapat aç dedi yaptıktan sonra canavar gibi çekmeye başladı ama tekrar yaptı usta yarın getir bakalım arabayı zorlama dedi sonra götürdüm turboda bi sıkıntı yok gözükürde dedi açıp baktı.sonra bi elektronikçiye gönderdi orda da beyinde arıza var dedi 250 liraya yaparım dedi bigisayara bağladı.sonra bi elektronikçiye götürdüm orda da arıza ışığını söndürdüler birdaha yanmadı ışık ama ertesi gün ışık yanmamakla birlikte çekişten yine düştü. sorun böyle kafam da karıştı açıkçası teşekkür ederim.
hava kanallarını göstereyim bi olmazsa

Arkadaslar yeri degil ama bu muhabbete konu acmiyim dedim 40° rampada durdum kaldiriyim arabayi bakiyim dedim kalkmadi kendimden suphelendim ve bi daha denedim guzel bi kalkis oldu ama begenmedim bildigin araba öksurdu ölu gibi titreye titreye ve capraz ciktim motor soguktu hava +3° falan birde trafikte gazi az verdigimde direksiyon elimde kalicakmis gibi geliyor normalmi 2
Hafta oldu alali debriaj ortadan basliyor kavramaya cok kisa bi araligi var boylemi yoksa baktiriyimmi

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Motorun soğuk ve sıcakken farklı performans göstermesi beni şaşırtıyor. Tabi bütün araçlar için diyorum

Motorun soğuk ve sıcakken farklı performans göstermesi beni şaşırtıyor. Tabi bütün araçlar için diyorum
Bu motorda sogukta performans yerlerde gezdigini fark ettim cok araba kullandim hep kisa zamanli ama bunda boyle bi belirgin birsey var

Benzinli araçlarımı özlüyorum bazen:)) hemen ısınırlar sorunsuzlar masrafı az olur gerçi seat da sorunsuz fakat dizel motorlar nazlı

Soğukta özellikle ilk kalkışta küt diye bir ses geliyor acaba benden mi kaynaklanıyor yoksa aracın kendinde bişeymi var diye şüpheleniyorum

Bu motorda sogukta performans yerlerde gezdigini fark ettim cok araba kullandim hep kisa zamanli ama bunda boyle bi belirgin birsey var

Hocam şuraya not bırakayım da sabah detaylı açıklama yapayım.

Geri
Üst Alt