• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Cordoba 1.4 tdi 2004 çekişten düşme

Kuzeylee

Kayıtlı Üye
bu sabah yine iş yerinin meşhur uzun rampasının başında kırmızıda durduk bir dolu araç var.yeşil yanınca baktım soldan bir araç bastı gidiyor.durur muyum ben:)) hemen bastım nazar değmesin maşallah diyorum çok iyi çıkıyor ya hiçbir araba yetişemedi bu 1.4 tdi nasıl bir şeyse artık bayırda rampada düz yoldan daha hızlı gidiyor benim 2.4 190 hp accordum dahi böyle çıkamıyordu.hiçbir araba yetişmedi.bu arabanın en güzel tarafı bu:))) bir gün cordobayı değiştirsem dahi bu yönünü arayacam. zaten her değiştirdiğimiz aracın en az bir tane güzel tarafını özleriz...

ahmtsnyl

Kayıtlı Üye
bu sabah yine iş yerinin meşhur uzun rampasının başında kırmızıda durduk bir dolu araç var.yeşil yanınca baktım soldan bir araç bastı gidiyor.durur muyum ben:)) hemen bastım nazar değmesin maşallah diyorum çok iyi çıkıyor ya hiçbir araba yetişemedi bu 1.4 tdi nasıl bir şeyse artık bayırda rampada düz yoldan daha hızlı gidiyor benim 2.4 190 hp accordum dahi böyle çıkamıyordu.hiçbir araba yetişmedi.bu arabanın en güzel tarafı bu:))) bir gün cordobayı değiştirsem dahi bu yönünü arayacam. zaten her değiştirdiğimiz aracın en az bir tane güzel tarafını özleriz...
senin 2.4 190 hp accordunun ağırlığıyla cordobanın ağırlığı çok farklı abi. :) ikinci olarak, dizelin en sevdiğim yanı tork olayı. 1.4 motor bile koltuğa yapıştırır ama gel gelelim, 4bin devirden sonra yok. :)

tension

Kayıtlı Üye
aynı sorunu bende yaşadım birinci yapacağın iş egr valfine giden bir hortum var ona bak çatlak kırık vb şeyler varmı birde turboya giden hortumları kontrol et çatlak kırık vb şeyler varsa hortumları değiş sorun düzelir düzelmesse egr valfini temizlet yada kendim yapabilirim dersen kendin yap bende hortumlar çatlaktı rampa çıkarken birden turbo devre dışı kalıyor ve bırak 110 u araba yavaş yavaş hzı gidiyordu düz dizel gibi oluyordu hortumları değiştirdim sorun kalmadı hortumları metresini 3 tl den alabilirsin sanayide vardır turbocuya gidersen bu fiyat 20 katı olur en az

Erdeniz

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşım maalesef aynı sorunu bende yaşıyorum 2006 cordoba staylance var bende de kontağı kapatınca sorun düzeliyor ne yapmam gerekli bilmiyorum bende
Senin sorunun cozulduyse eğer bana da yardımcı olabilir misin

Üst Alt