Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Çok Kararsız Kaldım. Leon Style mı yoksa Leon FR mı?

ugur07

Kayıtlı Üye
Leon Style 1.2 TSI 110HP DSG Advanced Paket + Sunroof arkadaşlar 73600 civarı.
Leon FR 1.4 TSI 150HP DSG opsiyonsuz 75500 civarlarında (ACT'siz)
En çok merak ettiğim konu Piyasası, Yakıt Tüketimleri ve Performansları.
Rica etsem karşılaştırıp değerli yorumlarınızı paylaşır mısınız?
Şimdiden teşekkürler.

1.2tsi kullanıcısı olarak şehir içi ankara trafiğinde 6-6.5 yakıyorum agrasifte kullanırım. şehir dışı 5.0 110 sabit, 120 sabit 5.9 civarı.
1.4tsi fr da opsiyonsuz olarak araçta sunroof ve led paket yoksa geregi de yok diye düşünüyorum ama şuan opsiyonsuz olarak neleri verdiklerini açıklarsanız daha iyi bi karşılaştırma yaparız.
fr'a binen insan sunroof ve led paket ister eğer opsiyonsuzdan kastın buysa, gerçekten boş paket fr a o kadar para verme derim. şayet bende aracımı satılığa çıkardım satıp fr alacağım. bi kere sunroof ve led paket olmazsa olmaz benim adıma. yani demem o ki boş paket fr ise, gerek yok 1.2tsi advanced paket alman kullanım açısından daha iyi, ama piyasa bakımındanda fr daha iyi zannedersem

1.2tsi kullanıcısı olarak şehir içi ankara trafiğinde 6-6.5 yakıyorum agrasifte kullanırım. şehir dışı 5.0 110 sabit, 120 sabit 5.9 civarı.
1.4tsi fr da opsiyonsuz olarak araçta sunroof ve led paket yoksa geregi de yok diye düşünüyorum ama şuan opsiyonsuz olarak neleri verdiklerini açıklarsanız daha iyi bi karşılaştırma yaparız.
fr'a binen insan sunroof ve led paket ister eğer opsiyonsuzdan kastın buysa, gerçekten boş paket fr a o kadar para verme derim. şayet bende aracımı satılığa çıkardım satıp fr alacağım. bi kere sunroof ve led paket olmazsa olmaz benim adıma. yani demem o ki boş paket fr ise, gerek yok 1.2tsi advanced paket alman kullanım açısından daha iyi, ama piyasa bakımındanda fr daha iyi zannedersem

Çok teşekkür ederim yakıt verileriniz harika Ankara şartlarına göre, tam da istediğim gibi sonuçlar vermiş aracınızda.
1.4tsi DSG FR'da Standart olarak Full LED+17 Alümin. Jant+ Sunroof, tek eksiği 5inch geliyor ekran. Seat sitesinde araç oluşturucu kısmında detaylı tüm standart donanımları veriyor. Asıl kafamı karıştıran kısmı piyasası ve yakıt tüketimiydi. Ama şu an için 1.2 TSI da güzel sonuçlar veriyor. Sanırım bir test sürüşü yapmam gerek FR'da. Yine de çok saolun bilgileriniz için.

Bende Leon FR 125hb + 18' performance jant + 6.5' ekran alıyordum pazartesi 70.300 e anlaşmıştım.Ancak makyajlı kasayı beklemeye karar verdim :)

Ben Leon fr 150 dsg tercih ettim 20 gün önce aldım büyük ekran hariç zaten araç dolu style pakete göre çok fark var ve o para farkını hakediyor diye düşünüyorum . direksiyon vites dikişleri koltuklar yarı dere kırmızı dikiş led paket sunroff ops park ambiyanslar vs full donanım sadece büyük ekran opsiyon alırsanız daha iyi olur ama ben almadım gerek duymadım. ben istanbul şehir içi kullanım trafikte 6-6.5 civarı araç şuan 1400 km oldu 7 yi görmedim ortalama da act siz :) zaten eco modda gazı bırakınca devir 0 a düşüyor ve yakıt sarfiyatı olmuyor hızınız 160 olsa bile gazı kesince öyle bir ecosu var tavsiye ederim ve kafanıza takılan olursa sorabilirsiniz :)
[doublepost=1477834674,1477834513][/doublepost]Performans zaten söyleyeme gerek yok fr dan bahsediyoruz 0.100 8sn olan bir araç ve bu yakıt tüketimiyle :) sakin kullanırsanız sizi üzmez emin olun :)

Çok teşekkür ederim yakıt verileriniz harika Ankara şartlarına göre, tam da istediğim gibi sonuçlar vermiş aracınızda.
1.4tsi DSG FR'da Standart olarak Full LED+17 Alümin. Jant+ Sunroof, tek eksiği 5inch geliyor ekran. Seat sitesinde araç oluşturucu kısmında detaylı tüm standart donanımları veriyor. Asıl kafamı karıştıran kısmı piyasası ve yakıt tüketimiydi. Ama şu an için 1.2 TSI da güzel sonuçlar veriyor. Sanırım bir test sürüşü yapmam gerek FR'da. Yine de çok saolun bilgileriniz için.
o zaman yapacağınız tek şeyi size söyleyeyim;
1.4tsi fr alın, ekranın çok etkileyici bi durum olmadığı kanaatindeyim piyasa şartlarında, bir de alor mavi alın, sonra arabaya kocaman bir nazarlık takın, etraftakilerin ''oha bu araç ne''dir böyle deyişlerine aldırmadan yolunuza bakın.
saygılar.

Leon Style 1.2 TSI 110HP DSG Advanced Paket + Sunroof arkadaşlar 73600 civarı.
Leon FR 1.4 TSI 150HP DSG opsiyonsuz 75500 civarlarında (ACT'siz)
En çok merak ettiğim konu Piyasası, Yakıt Tüketimleri ve Performansları.
Rica etsem karşılaştırıp değerli yorumlarınızı paylaşır mısınız?
Şimdiden teşekkürler.

Bence kesinlikle fr al hatta bekle makyajlı al zira ben öyle yapacağım inşallah. Şubat sonu gibi gelicek ama %5 civarı zam gelicek muhtemelen. Makyajlı almayacaksanız keonda 1500 lira indirim var ayrıca metalik renk farkı da almıyolar. 1.2 de güzel anvenced paketle zaten fr gibi oluyor. Leon olsun çamurdan olsun

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ben Leon fr 150 dsg tercih ettim 20 gün önce aldım büyük ekran hariç zaten araç dolu style pakete göre çok fark var ve o para farkını hakediyor diye düşünüyorum . direksiyon vites dikişleri koltuklar yarı dere kırmızı dikiş led paket sunroff ops park ambiyanslar vs full donanım sadece büyük ekran opsiyon alırsanız daha iyi olur ama ben almadım gerek duymadım. ben istanbul şehir içi kullanım trafikte 6-6.5 civarı araç şuan 1400 km oldu 7 yi görmedim ortalama da act siz :) zaten eco modda gazı bırakınca devir 0 a düşüyor ve yakıt sarfiyatı olmuyor hızınız 160 olsa bile gazı kesince öyle bir ecosu var tavsiye ederim ve kafanıza takılan olursa sorabilirsiniz :)
[doublepost=1477834674,1477834513][/doublepost]Performans zaten söyleyeme gerek yok fr dan bahsediyoruz 0.100 8sn olan bir araç ve bu yakıt tüketimiyle :) sakin kullanırsanız sizi üzmez emin olun :)
Hayırlı olsun şimdiden.. Yakıt verileriniz fikir değiştirmemde büyük bir etmen olabilir. Tam olarak istediğim aralıkta. Eco modu kullanırım genelde, bazen canım isteyincede açarız sport modu vururuz benzinin dibine 8-8,5larda da olsun o kadar derim :) Şehir Dışı sürüş imkanınız oldu mu test etmek için. Çok merak ettim hangi rengi aldınız?
[doublepost=1477856546][/doublepost]
o zaman yapacağınız tek şeyi size söyleyeyim;
1.4tsi fr alın, ekranın çok etkileyici bi durum olmadığı kanaatindeyim piyasa şartlarında, bir de alor mavi alın, sonra arabaya kocaman bir nazarlık takın, etraftakilerin ''oha bu araç ne''dir böyle deyişlerine aldırmadan yolunuza bakın.
saygılar.
Aynen ya bence de FR daha mantıklı gibi geliyor özellikle bir arkadaşın yazdığı şehir içi yakıt verilerine bakılınca.
Alor maviye bi ilgim oldu birden youtubeda'da az önce bi video izledim Leon Fr alor maviyi test ediyorlardı araca çok iyi yakışıyor. Başka da bi renk öneriniz sanırım yoktur :) Çok teşekkür ederim görüşleriniz için.
[doublepost=1477856576][/doublepost]
Leon alacaksam fr alırdım. Tabi full opsiyonlu
Full opsiyonlu gönül onu ister ama finans standart al der :) ah ah

Geri
Üst Alt