Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ceza

Cam filmine yazılan ceza sanırım kara yolları trafik kanununa göre yazılıyor. Muhtemelen de ekteki 30. Nolu madde. Buradaki tanım cam filmi vs. demez. Burada kusur görüşü engellemektir. Ceza görüş engelleniyor diye yazılıyor. İtiraz halinde iş yargıya gider. Yargı karar verir. Fakat 1. Numara cam filmi nasıl görüşü engeller bu bence pek mümkün değil. Takdir yargının dır. Kazanılan davalar bunu gösteriyor. Vatandaş olarak haklı olduğumuzu düşündüğümüz her cezaya itiraz hakkımız bulunuyor. Bunu kimse engelleyemez. Yazılan ceza tutanağındaki maddelere dikkatli bakmak lazım. Ben bu yazdıklarımı madde 30. göre değerlendirdim.
Saygılarımla.

upload_2015-8-17_16-25-58.png

30-1b fıkrası abi hukuk öğrencisi olarak ben de aynı dediklerine dayanarak davayı açtım emsal kararları da inceleyerek sonuca ulaştım bakalım artık hakimin önüne dosya ne zaman giderse lehime sonuçlanıcak inşallah @eskisehirli

Geri
Üst Alt