Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Cam filmi cezası...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

_AS_

Kayıtlı Üye
Evetttt Bugün capacity nin önünden kız arkadaşımla geçerken 2 sivil polis fırladı önüme durdurdu kimliklerini gösterip.
Yanıma gelip evrakları isterken telsizinden duydum "leonda birşey yoksa cam filminden kes" diye.
Meğer daha galeria önünden geçerken görmüşler beni aşşağıda ki ekip.
Evrakları isteyen kişi iyi niyetliydi "duydun telsizin adam amirim inan yapabileceğim birşey yok kendim durdursam yollardım ama anons etti aşşağdan" dedi.
"Filme karşı değilim benim aracımda da var ama amir söktürdü" dedi arkamda duran sivil connecti gösteriyor. Harbiden de ön camlarda kini sökmüşler.
"Sıkıntı yok başıma iş açtınız artık yaz napalım" dedim.

154 lirayı kitlediler. 7 gün içinde söküp emniyete göstermem lazımmış. Yoksa trafikten men.
Bu ara baya kıllar filmlere ben dururken 3 araba daha durdurdu yazdı filmden.

Sorum; Ben bunları söküp emniyete onaylatıp cezayı ödeyip tekrar film çektirip tekrar yakalandığımda cezam 2 ye falan katlanıyor mu yoksa yine aynı muameleyi mi görüyorum.
Muamele aynıysa gene çektiricemde
biggrin.gif

Bu arada film çekilen dükkanlarada zabıtalar gitmeye başlamış cam filmi artık yasak diye bilginiz olsun.
Bu konuyu bir kişi meguiar's avcılarda aracını yıkatırken zabıtaların gelip uyarıda bulunduğunu bizzat görmüş.

Bu arada oradan annemin babamın filmli arabasıyla geçseydim durdurmicaklarına eminim.
Genç olunca bide arabada 3 5 ekstra olunca sinirleri bozuluyor anlamıyorum.
Lafım bana cezayı yazan memurdan dışarı gerçekten iyi niyetli birisiydi.

Arabanın duruşuyla film çok alakalı.Bizim Leonda 5 Senedir film var sadece 1 kere ceza yedik ki baya çevirmeyede girmişimdir :D Araba standart olunca pek göze batmıyor.

• Beğen
Reaksiyonlar: _AS_
Geçmiş olsun bazı iyi niyetli polisler var allah var şimdi ama çoğu karaktersiz gibi arabanda bişey olmasada yazacak bişey buluyolar
2. kez yakalanırsan aynı olaydan (filmden) direk men yiyosun diye biliyorum arabanı çekiciyle alıp garaja sen cezanı ödüyosun çekicinin üstünde filmi söktürmeye gidiosun söktürüyosun sonra emniyete çekiciyle söktürdüğünü göstermeye gidiyosun ordan çekicinin üstünde muayeneye gidiosun muayene bittikten sonra araban çekiciden iniyo sana veriyo prosedür böyle ama dediğimiz gibi polislere bağlı :eek:key:

• Beğen
Kardeşim film konusun da çok kıl polisler. Tabi arabasına ve adamına göre oluyorlar. Ben de geçen ay çevirmeye girdim devamlı kullandığım bir güzergahtır. Şaşırdım çevirmeyi görünce çünki çok alakasız bir çevirmeydi ne duba koymuşlar ne uyarıcı bir şey.. Yani amaçları belli ceza yazmak. Beni durdurdu evrakları istedi arka camlarında film var dedi dedim abi bu film değil fabrikasyon çıkışı arabanın orjinalı bu dedim. İyi o zaman kemeri takmamışsın diyip kemerden yazdı.

öncelikle geçmiş olsun

filmi söktürüp emniyetten düşürdükten sonra bir sonraki yakalanmandada aynı muameleyi görürsün ama emniyetten düşürmeden tekrar yakalanırsan aracı direk bağlıyorlar ve sonrası malum baya masraf ve sıkıntı çıkıyor...

• Beğen
Bu arada oradan annemin babamın filmli arabasıyla geçseydim durdurmicaklarına eminim.
Genç olunca bide arabada 3 5 ekstra olunca sinirleri bozuluyor anlamıyorum.
Lafım bana cezayı yazan memurdan dışarı gerçekten iyi niyetli birisiydi.

Geçmiş olsun...Eger bana denk gelen sıvıl ıse efendı ıyı nıyetlı bır polıs memurudur.Bu adamların ıcerısınde bu ınsan evladı nasıl boyle kalmış dedırtıyor.

• Beğen
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt