Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Bu yakita imkansizzz...

egeyıldızı

Kayıtlı Üye
hepinize merhaba arkadaşlar geçmiş bayramınızı kutlarım. 3. bayram günü istanbuldan denizliye gittim ibiza ile ilk uzun yol deneyimim, aracımın lpg si 6 ay önce takılmış aldığım kişi aracımın ş dışı lpg de 22 krş yaktığını söylemişti (tabiki yola göre yüke göre hıza göre değişir) denemek amaçlı ist dan çıktım 110/kmh ortalama hız ile 301 km yaptım ve kütahya yakınlarında bir po da durup lpg yi tekrar fulledim sonuç inanılmazdı 44 tl 301 km de denizliye gittim geldim gidiş 99 tl yaktım dönüş 86 tl yaktım lpg aracımın lpgsinden çok memnunum son derece az yakıyor. uzun yolda yakmıyor kokluyor, 110 120 130 km hızlara araç hissettirmeden ulaşıyor zorlanmadan. iyiki seatı tercih etmişim süperrr. saygılar...

- - - Mesaj Birleştirildi - - -

bu arada istanbul denizli arası benim gittiğim yoldan 523 km dir b.i. merak eden olur belki...

hesapta bir yanlışlık yok değilmi 44 tl ile 301km.. toplamda 99 tl ile 523km mi gittiniz?

evet yanlışlık yok hocam.... kütahyaya kadar yol durumu çok iyi ordan sonra ben ana yolu değilde ara yolları kullanıyorum çok dik yokuşlar var birde kamyoncu yolları hep tek şerit fazla hız yapamıyorum o yüzden giderken biraz tırmanıyorum.

yani ilk 301 km de 44 tl yakmışken geriye kalan 222 km biraz zorlu yolda 55 tl yaktım araçta 3 kişiydik başka yük falan yoktu giderken. ama güzel bir yolculuk yaptık. kurban bayramında hedef sinop. nasip bakalım saygılar

İyiymiş.... Bir kaç hafta önce ben de gittim Kütahya'ya.... Gidiş 80 civarıydı benim... Otobanda 120 sabit sonrasında da 110 sabit gittim hep.. Hem de sabahın erken saatleriydi.. Gaza frene hiç dokunmadım... Çok iyi sizin değerleriniz...

değerler çok iyi yalnız LPG yi hesaplarken doldurup yapılan yola bölmek çok doğru olmuyor. çünkü LPG de her pompanın basıncı farklı oluyor. depoyu tam doldurup sonrasında bitene kadar yapılan km ye bölmek kesin sonuçtur.

Değerler normal aslında tek dez avantajı bakkala bile arabayla gidiyor insan:)

bende geçen hafta 1.4 tdi ibiza ile toplam 400 tl mazotla ortalama 100-120 km hız ile 1500 km yol yaptım araçta 3 kişi,bagaj dolu ve klima açık şekilde

Geri
Üst Alt