Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Bu kadar kötü mü?

Ben kullanıyorum 1.2 tsi dsg Ibiza yi. İlk depom 450km gitti. 149tl 38 litre civari idi.Yaklasik ortalamam 8.4 lt oluyormuş. Araçtaki yol bilgisayari da sanırım o kadardi üç aşagı beş yukarı. Kullanımım da 400km hep şehir içi (İstanbul) dur kalk ve kısa mesafelerde (2, 5,10 km gibi). Aracı 4bin 5 bin devirlere cikaracak yol olsa yakıt tuketimi dusecektir diye dusunuyorum. C3 dizel aracı olan arkadas yaklasik aynı kosullarda 700km falan yapmişti. Normalde 1000 buluyormuş bir deposuyla. Deposu 50 lt falanmiş. Yani kisa mesafe dur kalk istanbul trafiginde elde ettigim degerler bunlar.Cogunlukla da sakin kullanıyorum. Biraz daha km yaptiktan sonra bir depoyla 500-550 umuyorum şehir içinde. Şehir dişinda ise sanirim 600 deviririz eğer güce ve torka aldanmazsak :)
Tekrardan belirtmemde fayda var. Daha az ancak dizel otomatik araçlar yakabilir. Bu fiyata bu kalitede bir motor ve sanziman, bu şekil bir yakıt bence en iyi kombinasyon piyasadaki. Buna ragmen cok diyorsaniz ya otomatik bakmayin 1.2 tdi Ibiza veya Polo alin (yakıt almayi unutursunuz diye dusunuyorum :) ) Ya da dizel otomatik daha pahali modellerle ilgilenin. Örnegin Leon dizel otomatik yaklasik 50 bin lira :) Clio falan da 34-35 bin en ucuz dizel otomatik diyebiliriz.

Bu aralar köprü ve mecidiyekoy trafigi cekiyorum sabah aksam.Tuketim yine 10 lara dayaniyor.Araç gidemiyor ki tuketim dussun :( Sanırım ülkenin en kötü istikametinde seyrediyorum yakıt olarak.:(

Ancak Seat İbiza hakkında yapılan yorumlar hiç de iç açıcı değil ne yazık ki.

Yoksa gerçekten uzak mı durmak lazım bu Seat İbiza'ya?

Ekonomi düşünürken nerdeyse İbiza yerine sıfır km Smart ForTwo mhd düşünmeye başlayacağım...[/QUOTE]

İbiza dan neden uzak durasınızki yakıt herkesin kullanmasında kullanmasına değişir şahsen bana verin o aracı yakıt ortalama 10-11 ise babama verin 8-9 dur :) .Ha sizin için yakıt çok çok mühimse ki bu şartlarda herkes için mühim ibizanın farklı motor seçeneklerini düşünebilirsiniz.:eek:key:

Geri
Üst Alt