Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Boyada ki pütürlük ve bagajdan su alma!

husynsvm

Kayıtlı Üye
iyi akşamlar saat ailesi. çok mesaj yazmıyorum tecrübe ve bilgi eksikliğinden ama nerdeyse her gün girer okurum forumları. sim ana başlık altında sorunlarını söylersem;
1. aracım beyaz renkli ibiza ve de yakından bakıldığında siyah göz tanesi kadar noktalar var. hatta bezle sildiğimde pütürüklü yüzey anlaşılıyor. bu nedir, önemli bir sorun mu dursada birşey olur mu, nasıl düzeltebilirim? ek olarak tuzla tersanelere yakın oturuyorum, oralardan gelen deniz tozu filan olabilir mi?
2. camları silikonlu cam temizleyici ile sildiğimde dışarıdan geçtiğim yerlerde şeffaf lekelerle karşılaşıyorum, kireç midir nasıl halledebilirim. hatta sirke sürdüm banamısın demedi.
3. son zamanlarda özellikle fazla yağışlardan sonra aracıma binince nem kokusu geliyordu. aradım aradım bulamadım. en son yağmurda bile arka Kapının cam kısmının altında hafif buhar bile olmuştu, sanki içinde insan var gibi. neyse bugünde yıkatmaya götürdüm ve de yıkamacıya özellikle arka kapının kasa ile birleşim yerlerindeki boşluklara su tutturdum meraktan ve de aşağıdaki foto ile bir durumla karşılatım . kapının kenarlarında birşey yok ama altta sorun var sanırım. hatta fitil kapıda iz yapmış, düz değil hafif dalgalı görünüyor. ne yapmam gerekir bu durumda.

.

Ekli dosyalar

• IMG_20180330_192954.JPG
    IMG_20180330_192954.JPG
    726.1 KB · Görüntüleme: 66
  • IMG_20180330_192954.JPG
    IMG_20180330_192954.JPG
    726.1 KB · Görüntüleme: 69
sağolasın. telefonda yazamadım, büyük ihtimal demir tozu veya gemilerin boyasını sökerken kullandıkları toz. Su mevzusu ise hatta poşetlere de sıçramış ama yağmurdan sonra bakacam bakalım var mı yok mu diye.

@husynsvm konuda belirtmişsiniz ama konu başlığını konu içeriğine uygun olarak açarsak kurallara uymuş oluruz :)

Tekrardan iyi geceler. Bugün eşimi arka koltuğa oturttu m vede arabayı kendim yıkadım benzincide. Ve sonunda su sızan yeri buldum. Bagaj kapısının sağ ve sol alt köşelerinden girdiğini gördük. Netten şöyle bir baktım fitil fiyatlarına 350 filan diyor. Şimdi bunun çaresini nasıl bulabilirim. Hatta nette ses engellemek için fitillere serum hortumu sokanlari gördüm , ben yapsam olur mu?

iyi akşamlar saat ailesi. çok mesaj yazmıyorum tecrübe ve bilgi eksikliğinden ama nerdeyse her gün girer okurum forumları. sim ana başlık altında sorunlarını söylersem;
1. aracım beyaz renkli ibiza ve de yakından bakıldığında siyah göz tanesi kadar noktalar var. hatta bezle sildiğimde pütürüklü yüzey anlaşılıyor. bu nedir, önemli bir sorun mu dursada birşey olur mu, nasıl düzeltebilirim? ek olarak tuzla tersanelere yakın oturuyorum, oralardan gelen deniz tozu filan olabilir mi?
2. camları silikonlu cam temizleyici ile sildiğimde dışarıdan geçtiğim yerlerde şeffaf lekelerle karşılaşıyorum, kireç midir nasıl halledebilirim. hatta sirke sürdüm banamısın demedi.
3. son zamanlarda özellikle fazla yağışlardan sonra aracıma binince nem kokusu geliyordu. aradım aradım bulamadım. en son yağmurda bile arka Kapının cam kısmının altında hafif buhar bile olmuştu, sanki içinde insan var gibi. neyse bugünde yıkatmaya götürdüm ve de yıkamacıya özellikle arka kapının kasa ile birleşim yerlerindeki boşluklara su tutturdum meraktan ve de aşağıdaki foto ile bir durumla karşılatım . kapının kenarlarında birşey yok ama altta sorun var sanırım. hatta fitil kapıda iz yapmış, düz değil hafif dalgalı görünüyor. ne yapmam gerekir bu durumda.

Selamlar
Ben de Tuzla Gibtaş Sanayindeyim,
Tersanede yapılan kum raspasının kumları ve gemilere atılan boya kaporta ve camlara yapışıyor,kaporta için benzinlikte pasta var İtalyan malı,camlara da macun uygulayabilirsiniz silecek ömrünü uzun tutmak için , güzel Tuzla'nın kötü kaderi demek lazım deri sanayi arıtma tersaneler.Maalesef işin en acı kısmı o kumların arabamıza yapıştığı gibi akciğerlerimize de yapışıyor olması :(

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

aklıma gelmişken;
aracımı aldığımdan beri, kapı kapatmalarında tok bir ses duymuyorum, sanki hafif metal sesi de duyuyorum. Kapı sanki kasaya da değiyormuş gibi. Ama bu bütün kapılarda geçerli. Acaba bu fitillerin içine serum hortumu yerleştirirsek hem kapının yavaş kapanmasını hemde suyu engelleye biliriz mi?

Geri
Üst Alt