Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Benzin 1-2 Diş Kalınca Araç Tuhaf Davranıyor

LKTN

Kayıtlı Üye
Ya bugün farkettim. Trafikte seyrederken aracın benzini 2 dişti. Yolda 1 dişe düştü. Ancak araç 1-2 diş kalınca şanzıman geçişlerinde kararsızlıklıklar artıyor ve motor daha da cansızlaşıyor gibi geldi bana. Benzini doldurduktan sonra tekrar ataklaşıyor. Acaba yolda kalmasınlar diye yapılmış bir uygulama mı bu ? yani beygirden mi kısıyor ?

Ya bugün farkettim. Trafikte seyrederken aracın benzini 2 dişti. Yolda 1 dişe düştü. Ancak araç 1-2 diş kalınca şanzıman geçişlerinde kararsızlıklıklar artıyor ve motor daha da cansızlaşıyor gibi geldi bana. Benzini doldurduktan sonra tekrar ataklaşıyor. Acaba yolda kalmasınlar diye yapılmış bir uygulama mı bu ? yani beygirden mi kısıyor ?
Araçlar yakıt az olduğunda depoda olan basınç miktarını da hesaplar buna gorede kw üretimini düşürür yolda 70km altında fazla farkına varılmaz kendini güvene alıyor
Bugün benim şöyle birşey dikkatimi çekti yakıt işığım yandı 60km menzil gösteriyor du depoya alınacak ek yakıt alanını kontrol ettim 40lt yazıyordu yani yakıtın bir kısmını her duruma karşı güvence altına alıyor sanırım

Araçlar yakıt az olduğunda depoda olan basınç miktarını da hesaplar buna gorede kw üretimini düşürür yolda 70km altında fazla farkına varılmaz kendini güvene alıyor
Bugün benim şöyle birşey dikkatimi çekti yakıt işığım yandı 60km menzil gösteriyor du depoya alınacak ek yakıt alanını kontrol ettim 40lt yazıyordu yani yakıtın bir kısmını her duruma karşı güvence altına alıyor sanırım
Yakıt konusunda hem fikirim ama kw dusurmesi ilginç geldi bana. Bunu bilmiyordum ve aklıma da yatmadi açıkçası. Hiç denk gelmediği için belki de anlam veremedim

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Aynen abi. Dur-kalkta özellikle aşırı farkediyor. Resmen farklı bir araç kullanıyor gibi oluyorsun.

Geri
Üst Alt