• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Bazı temizlik ve bakım ürünlerinin Ph değerleri

seat34

Kayıtlı Üye
Katılım
29 Eyl 2017
Mesajlar
59
Yaş
29
İsim
Hamit
Nereden
İstanbul
Araç
İbiza 1.2 TSI Style
Merhabalar,
Laboratuvar çalışanı olduğum için araç temizliğinde kullandığım ürünlerin Ph ını ölçtüm ve sizlerle paylaşmak istedim. Bildiğiniz gibi Ph nötr ürünler hem kendi sağlığımız için hem de aracımızın boyası, plastik aksamları v.s için sağlıklı olacaktır. Yanlarına da kısaca yorumlarımı yazdım. Elimde olup Ph ölçmediğim ürünlerde var. Zamanla ekleyeceğim.

Valet Pro Bilberry Ph :12,25 ( musluk suyu ile 10 kat seyreltilmiş halinin Ph değeri 10,9 .Piyasada asitsiz, nötr diye satılıyordu. Asitsiz kısmı doğru çünkü ürün bazik. Fakat nötr olayı bizim satıcıların yalanı. Kendi sitesinde alkali olduğu yazıyor. Jantlarda fırça ile müdahale şart)

3D BDX demir tozu temizleyici Ph: 6,78 (Kaportada güvenle kullanabilirsiniz. Jant temizleyicilere göre daha başarılı temizlik sunuyor)

Sonax genel temizleyici Ph: 8,43 (11 yıldır kullandığım ürün. Deri, kumaş ve plastik temizliği için güvenilir)

valet pro classic carpet cleaner: Ph 13,4 ( Kumaşa zarar vermeden yağ lekesi hariç hemen hemen her kiri temizliyor, 80 kat seyreltilerek kullanıyor buna rağmen temizliği başarılı)

Plent jant temizleyici Ph: 9,07 (a101 markete zaman zaman geliyor. 3,5 tl den almıştım. Temizliği başarılı)

valet pro neutral snow foam Ph: 6,0 ( Ön yıkamada kullanıyorum, nötr olarak satılıyor. Ph değeri iyi)

3D Ultra protectant lastik ve vinil parlatıcı Ph:6,68 (Lastik parlatıcı ürünün ph değerinin nötr e yakın olması şaşırtıcı. En memnun olduğum ürünlerden bir tanesi. Çok parlak değil, ömrü 2 hafta gibi)

Plenty konsantre oto cam sabunu : Ph 9,13 ( Ekonomik ürün. Ph değeri çok önemli olmasada yine de ölçtüm)

Carpex carnauba cilalı şampuan Ph: 8,85 (Boya koruma ömrünü kısaltır)

Sonax konsantre şampuan (Turuncu renk) ve turtle wax nötr şampuan : Nötr şampuanlar açıklamasında yazıldığı gibi gerçekten nötr oluyor.

Macota Konsantre böcek temizleyici Ph : 12,2 (Reçine temizliğinde de başarılı. Direkt kaportaya sıkarsanız leke yapar. 2 kat seyrelterek kullanın. Serin havada uygulama yaparsanız kaporta üzerinde kuruması gecikir)
 
Üst Alt