Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Balon lastik....

timuçin11

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba 2016 1.2 tsi aracımın kışlık lastiklerini yazlık lastiklerle değiştirirken lastikçi sağ arka lastiğin balon yaptığını soyledı ıkı uc hafta bın duzelmesse gel bakarız demişti dün tekrar gıttım ama lastikte herhangi bir düzelme yok lastiği değiştirelim mi diye sorduğumda gerek yok bu şekilde binebilirsin dedi ama benım içime pek sinmedi balon lastiğin iç kısmında yani jant tarafında değilde iç kısımda farkeder mi acaba değiştirmem gerekirmi? Bir de aracım su an 33 bin km de lastiğim bridgestone b 250 modeli 185/60/15 olculerinde tek lastik alsam sadece taksam arkaya sıkıntı yaşarmıyım sonucta dıger lastıkler 30 kusur bin km yapmışlar yoksa arkaya ıkı tane mi almalıyım? Bu lastik markasından cıkma yada sıfır bulabılcegım bır yer varmıdır?

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Bende ince yanak lastik vardi. Arka iki tekerde farklı günlerde balon yapmıştı. İkisinede kaynak yaptırdım. Eskiyene kadarda bindim. Sıkıntılı lastik arkada takılı dursun. Birazda tercih meselesi. Şimdi başkasıda gelir güvenlik önemli canımizi yolda mı bulduk değiştir der.

Lastik araçta hayati bir parçadır. Sıfırı 200-250 liralık lastik için hayat riske atılmaz.
Bütçen müsait değilse piyasada çok az kullanılmış diğer lastiklerin km sinde uygun fiyata çıkma lastikler de var.
Ama balon lastik hepsinden tehlikeli.
Allah korusun yüksek hızda patlaması hatta yarılması çok daha büyük hasarlara ve istenmeyen durumlara sebebiyet verebilir.
100 bin lik araçlara biniyoruz 3-5 kuruşluk lastikten kaçılmaması lazım.
Bence çok gecikmeden değiştir.

Geri
Üst Alt