Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Bakım

Araba henüz 9600km de... komple bakım değil sadece yağ değiştiririz

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.
Bakın servise giderseniz size 1.yıl bakımı yapılacak. Bu da klasik bir bakimdir. Size sormazlar zaten. Eger siz Sadece yağı değiştirin derseniz, yağı değiştirir diğerleri musteri tarafından istenilmedi diye not düşerler. Aracınıza garanti adı altinda birşey olursa servis te bu yazıyı önünüze koyar. Garanti dışı işlem yapar.

Araba henüz 9600km de... komple bakım değil sadece yağ değiştiririz

Araç bakımında 2 seçenek ve yol vardır servis için
1 - Yılını doldurmuş araç km ye bakılmaz
2 - 15bin km yapmış araç 1 yılı dolmamış 1 aylık bile olabilir

Özel servisler normal servislerin yaptığı bütün işleri yapar iyi bir özel servis yada usta bulursanız eğer sizden daha iyi bakar aracınıza

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu nalet bakımlar çok pahalı. Benim aracın bakımına şu an 950 TL cik isteniyor.

Benim aracımın da yıllık bakımına 20 gün kaldı. Kontağı her açıp kapattığımda uyarı çıkıyor. Yetkili servise gideceğim için uyarıyı silmekle uğraşmadım. Ama linkteki videoda anlatıldığı gibi oluyorsa çok kolay görünüyor. Deneyebilirsiniz.
İlk bakımda yağ, yağ filtresi, polen filtresi değişimi yapılıyor diye biliyorum. Güncel fiyat 680-700 arası tutuyor. Yetkili servis dışında yaptırırsanız garanti bozulur. Yetkili servise kendiniz yağ alıp götürüp yaptırabilirsiniz. Bu durumda 375 TL gibi fatura çıkarıyorlar. Yalnız bütün servisler dışarıdan yağ getirme olayını kabul etmiyor. Arayıp sormanız lazım. Örneğin Afyon'da kabul etmediler. Not: Bahsettiğim fiyatlar benzinli modeller için.

Seatlarda genel olarak bu konu sıkıntılı. araç eğer yağ uyarısı verdiyse bakımdan değil yağ azaldığından dolayıdır, bende zamanında 2012 model sıfır fr almıştım 9000 km yağ uyarısı verdi bende aracı aldığım İstanbul Kayadibi servise gittim ustanın açıkladığı konu şu bazen üretimden kaynaklı yağ az basılıyor ve bu durum oluşuyor dediler ücretsiz bir şekilde yağ eklemesi yaptılar

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Garanti konusuna gelince de sıfır alınan bir araçta hiçbir zaman dışarıda yaptırmış olduğun bakım arabanın garantisini bozmaz fakat malzemeyi herhangi bir seat bayiden alacaksınız

Seatlarda genel olarak bu konu sıkıntılı. araç eğer yağ uyarısı verdiyse bakımdan değil yağ azaldığından dolayıdır, bende zamanında 2012 model sıfır fr almıştım 9000 km yağ uyarısı verdi bende aracı aldığım İstanbul Kayadibi servise gittim ustanın açıkladığı konu şu bazen üretimden kaynaklı yağ az basılıyor ve bu durum oluşuyor dediler ücretsiz bir şekilde yağ eklemesi yaptılar

Bugün Bursa Doğuş Oto'yu aradım servis 670 TL. Ben araba henüz 10000 km'de olduğu için bakım yaptırmak istemiyordum ama aracım aralık üretimi olduğu için servis uyarısı veriyor

Genelde halk arasında sıfır aldım garanti bozulur yok öyle birşey inanmayın arkadaşlar isterseniz istediğiniz seat servisini biraz sıkıştır bu konuda bak bakalım nasıl doğruyu söylüyorlar

Sizce ne kadar mantıklı olabilir polen filitresini yağı ben değiştirdim malzemenin kökü 300 tl eee sonradan 100.000 tl lik aracımın garantisini 2 tane kartondan yapılma filtreye bozacaklar kolay mı böyle birşey

Geri
Üst Alt