Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Bagajdan gelen garip sesler

emsalsiz92

Kayıtlı Üye
Herkese Merhaba,

Aracın arka tarafından(bagajdan da olduğundan %100 emin değilim fakat bagajı kapatırken arada bir sesin geldiğine eminim) gıy gıy mı desem vıyk vıyk mı desem bilemediğim garip bir ses gelmektedir. Düz yolda giderken hiçbir sıkıntı yok fakat her tümsekte, kasiste veya çukurda bu sesi duymaktayım. Arkadan herhangi bir darbesi veya kazası olmamasına rağmen daha 3500km'de 3 ayı dolmadan böyle bir sesi nasıl ve neden çıkartır anlam veremiyorum?

İnternetteki ve forumdaki araştırmalarıma göre seat'ın genel sıkıntılarından biriymiş sanırım bu ses problemi fakat birçok kişi farklı tarif etmiş. kendime uyanı bulamadım.
İlk aracım olduğundan ve araba konusunda tecrübesiz olduğumdan siz değerli abilerimden bilgi almak istedim.
Bu gibi bir durumda aracı servise mi götürmeliyim yoksa herhangi bir ototamircinin 2dk'da çözebileceği bir işlem midir?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Herkese Merhaba,

Aracın arka tarafından(bagajdan da olduğundan %100 emin değilim fakat bagajı kapatırken arada bir sesin geldiğine eminim) gıy gıy mı desem vıyk vıyk mı desem bilemediğim garip bir ses gelmektedir. Düz yolda giderken hiçbir sıkıntı yok fakat her tümsekte, kasiste veya çukurda bu sesi duymaktayım. Arkadan herhangi bir darbesi veya kazası olmamasına rağmen daha 3500km'de 3 ayı dolmadan böyle bir sesi nasıl ve neden çıkartır anlam veremiyorum?

İnternetteki ve forumdaki araştırmalarıma göre seat'ın genel sıkıntılarından biriymiş sanırım bu ses problemi fakat birçok kişi farklı tarif etmiş. kendime uyanı bulamadım.
İlk aracım olduğundan ve araba konusunda tecrübesiz olduğumdan siz değerli abilerimden bilgi almak istedim.
Bu gibi bir durumda aracı servise mi götürmeliyim yoksa herhangi bir ototamircinin 2dk'da çözebileceği bir işlem midir?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Geçmiş olsun bu ses iki yerden geliyor aslında birisi bagaj kilidinin demirinde plastik bir boru var bir süre sonra kırılıyor oda inceden ses yapıyor
2. Ses arka tarafta kaltukların bağlantı noktaları da inceden ses yapıyor birse emniyet kemer tokalarının sıkışma yerlerinden de olabilir
Birisini arka tarafa oturt yada birisi sürerken sen sesin kaynağına bak

•Sticker isteği için özelden mesaj yazınız

Sonunda fırsat bulup servise gidebildim. Yapılan kontroller sonucu bagaj kapağının kilit kısmındaki civatada gevşeme sonucu sesin çıktığı tespit edildi. 15dkda yapılıp araç teslim edildi.
Şuan hiçbir sıkıntı yaşamadan kullanıyorum, arabada çıt yok. Umarım tekrarlayan kronik bir sıkıntı değildir.

Geri
Üst Alt