Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Audi A5 2.0 TDI(Facelift) vs BMW 320d (F30)

Hangisini almak isterdiniz?

• Kullanılan toplam oy
    66
  • Anket kapatılmış .
a5 facelift alınacaksa kesinlikle a5 derim, quattro nun tadı , a5 in sınıf olarak üstünlüğü donanım zenginliği her türlü 3 serisinden daha iyi.

a5deki aksesuarlarla m paket bir 320d estoril indirimle 65 bin euroları buluyor. o para 3 serisine kesinlikle verilmez. onun yerine 3-4 bin euro daha verip comfort paketli bir 520d alırım daha iyi.

arkadaşlar bugün doğuş oto çankaya ya gittim füme renk 2.0tdi 177 hp multitronic 8 ileri A5
standart aksesuarlar ın üzerine
design paket (milano deri döşeme+ısıtmalı ön koltuklar+245/40/18 jant+3 bölgeli otomatik klima+renkli bilgilendirme ekranı+iç ışık paketi)
prestige paket(elektrikli ayarlanabilir ön koltuklar+elektrikli bel destek ayarı+bang&olufsen ses sistemi+hız sabitleme+ön arka park sensörü)
3 kollu çok fonksiyonlu spor deri direksiyon
elektrikli açılır cam tavan
bu donanımlı araç için 71.500€ fiyat aldım pazarlık falan etmedim daha çünkü almama bir süre var.Ayrıca alacağım aracın 2013 model olmasını istediğimden istesemde almam.iç-dış S-line paket kadının dediğine göre 20-25 bin tl ekstra maliyet çıkarıyormuş.bana çok yüksek geldi fiyatlar.alıcağım zaman İthal getiren galericileri gezmek şart oldu

Beraber ithal etcez anlaşıldı 71 euroya a5 mi olur yav millet 103 euroya full+full rrs alıyo

arkadaşlar bugün doğuş oto çankaya ya gittim füme renk 2.0tdi 177 hp multitronic 8 ileri A5
standart aksesuarlar ın üzerine
design paket (milano deri döşeme+ısıtmalı ön koltuklar+245/40/18 jant+3 bölgeli otomatik klima+renkli bilgilendirme ekranı+iç ışık paketi)
prestige paket(elektrikli ayarlanabilir ön koltuklar+elektrikli bel destek ayarı+bang&olufsen ses sistemi+hız sabitleme+ön arka park sensörü)
3 kollu çok fonksiyonlu spor deri direksiyon
elektrikli açılır cam tavan
bu donanımlı araç için 71.500€ fiyat aldım pazarlık falan etmedim daha çünkü almama bir süre var.Ayrıca alacağım aracın 2013 model olmasını istediğimden istesemde almam.iç-dış S-line paket kadının dediğine göre 20-25 bin tl ekstra maliyet çıkarıyormuş.bana çok yüksek geldi fiyatlar.alıcağım zaman İthal getiren galericileri gezmek şart oldu
Bu kadar yuksek maliyetli bir araci ithal almak bile bile lades demek olur.dogus bu araclara servis bile vermiyor ve diger sıkıntılarınıda yazmiyorum anlayan anlar

şimdi gelelim
1- 3 serisinin geçmişine bak yıllara bak birde a5 in olmayan geçmişine. senelerin arabası yeni arabadan herzaman KALİTELİDİR
2- arkadaşımda a4 var. ama otomatik. servisten çıkmıyor. verdiği paranın haddi hesabı yok. diğer arkadaşımda 2010 yada 11 olabilir 3.20d var. hiç sorun yaşamadı. alın size ikinci problem.
3- audilerde vw ve seatlarda kronik display arızası var. zamanla bu displayler arıza veriyor. bu yüzden seat display değiştiriyor son 3 senedir. ben forumlarda hiç bmw display arızası görmedim ve okumadım.
4- a5 ikinci eli normalinden çok düşüğe gidiyor, bmw de öyle ama yüzdeliğe vurulduğunda bmw daha kazançlı.
5- arabaları hem showroomlarda hemde autoshow da inceledim. ben bmw den şaşmam abi. KESİNLİKLE A5 ten kaliteli. iç dizayn ön kaput (kaldırın ve motora bi bakın)
6- önemli olan görüntü değil. leon da da gösteriş var ama kaliteli değil. araba ucuz olsun diye çalmışlar malzemeden. vw bunu çok iyi yapıyor. üst segment arabalarına daha kaliteli kullanıyor. ama bmw sadece 1 serisinde az kaliteli kullanıyor. diğerleri çok üst seviyede.

1. söylediğinize bakarsak, sizin mantığınızla A7 yeni bir araç ve kalitesiz alınmaz yani? Öyle mi. Sonuçta yeni çıkmış geçmişi olmayan bir araç. Yada söylemek istediğiniz araç geçmişten geleceğe kaliteleniyor diyorsanız ki bu anlamda çıkıyor, o zaman eski leon, yeni leon'dan kalitesiz? Ama öyle birşey yok, eski leonun iç malzeme kalitesi daha üst. Yani araç üreticisi yeni çıkan modeli kalitesiz yapmaz, o sınıfın gerekleri neyse onu yapar. Sizin mantığınızla, A7 ile hangi aracı kıyaslarsanız kıyaslayın, hep A7 ezilecektir. Çünkü yeni ve geçmişi yok :) Ayrıca Panamera'nında bir geçmişi yok, hatta Porsche'nin ilkleri arasında yer alıyor 4 kapılı bir otomobil olarak. O tamamen kalitesiz öyle mi :D
2. Servisten çıkmama olayı tamamen şans, BMW'lerin hepsi saat gibi çalışıyor denilemez, Audilerin hepsi saat gibi çalışıyor denilemez. 13 yıldır A6 sı olan arkadaşım var, rutin bakımlar hariç hiçbirşey yaptırmadı. En son 1 hafta önce tork konvektörü değişti? Buna ne diceksiniz. Ayrıca, birçok tanıdığım ve müşterimizde, premium sınıf araçlar var. Audilerde de BMWlerde de sıkıntı çıkmıyor. Sizin kalkıp burda 1 aracı örnek vermeniz saçma olmuş. Alın bende size 1 örnek verdim. Kaide olsun o zaman :) 2010 model Range Rover var bizde, Feribotta kaldı araç feribota bindikten sonra inmek için çalıştırmaya çalıştığımızda çalışmadı. Arıza verdi, şimdi Range Rover'da kötü araç di mi. Elektronik olan cihazlarda şans faktörünü unutmayın.
3. Display arızası dediğiniz belli bir dönem oluşmuş arızadır. 2011 üstü Facelift A5'te olacağını zannetmiyorum. O zaman konu arızalara giderse 2.0dizel 150beygirlik, E46 3.20d'de kullanılan motorun alayının turbo arızası vermesine ne diceksin? Eğer iyi markaların araçları geçmişte ve günümüzde arıza vermemesi gerekiyorsa, BMW iyi marka olmuyor. Ama öyle birşey yok, herkes hata yapabilir 2005'ten sonra bu sorunu düzelttiler. Display arızası da ömür boyu kalacak değil, düzeltilmiştir. Kıyaslama yapmak birini överken diğerini yermek değildir. BMW sizinmiş gibi konuşuyorsunuz, Oysa Audi'nin iyi yanlarından da bahsetseniz hiçbir sıkıntı olmayacak. Ama sorun sizde değil, milletçe kıyaslama yapmayı bilmiyoruz.
4.Bi aracı zevk için alıyorsan ikinci el satışı çok arka planda kalır, Ticari amaçla alıyorsan en ön planda. Ama her insanın parası değerlidir, bu nedenle göz ardı edilmeyecek bir durum. Ama arada pek fark olduğunu düşünmüyorum. Oynasa oynasa 2-3bin lira oynar orantılamada. Kalkıpta A5- 320d'ye göre 10.000TL zarar ettirecek değil.
5.3serisinden mi bahsediyoruz, 5 serisinden mi anlamadım. 3 serisi kaliteli, şık, albenisi olan bir araç. Ama a5'e göre daha kaliteli demek tuhaf olur. Hiç değilse kalite aynı deseydiniz. Bu arada kaliteyi daha çok içmekanda ararım, kaputta yada motorda değil. Kaliteye bakıyorsam önemli olan şöfor koltuğuna bindiğimde hissettirdiğidir. Kaputu açtığımda değil.
6. Tabi, Dacia Logan görünüşünde 3.20d olsa yine 3.20d alacaksınız. Yada Lada Vega görünüşünde :) Daha şık yapılmış ve aynı kalitede bir aracı neden alasınız ki. Önemli olan görüntü değil çünkü marka. 7 serisi ile A8 kıyasladığımızda 7 serisi diyebilirim, Ama 3 serisi ile A5 kıyaslandığında, 3 serisi çok zor.

Bu arada teknik verilerinden bahsedilmiş yukarıda, yeni 3.20d 8 ileri otomatik ZF8 denilen şanzıman kullanılmakta. 0-100 verisi 7.6 saniye. Hız olarak bilmiyorum ama 6ileri A4 177hp ile kıyaslandığında daha hızlıydı. Hız anlamında 184hp'lik motor cidden başarılı iş çıkarıyor. Zaten BMW'nin o motoruna hayranım.

Ayrıca ZF8 ile uyumlu gibi geldi, özellikle 60'tan hızlanırken araç 184hp değilde, 250hp gibi fırlıyor. Ama diğer hızlarda 60'ta hızlandığından daha kötü, örneğin benim araçla, yeni 3.20d denediğimizde, 60'ta başlarsak 2-3 boy önde oluyor. 100'den başlarsak kafa kafaya, hatta ben biraz önde oluyorum. 120-180 arası ben daha hızlıyım. 200den sonra 3.20d daha iyi. Genel olarak böyle.

Tekrar söylüyorum, hangisini alırsan al, keşke diğerini alsaydım demezsin, pişman olmazsın.

He ayrıca dipnot : BMW, A5'e göre daha az yakıyor. Ömer bana hep resimleri atıyor 4.9,4.1,5.2 vs. diye. Sabit hızla kullanıldığında çok çok az yakıyor bu nedenle ben fakir arabası diyorum :D A5'in o kadar az yakacağını düşünmüyorum... Ama yine de benim gönlüm A5'ten yana...

Geri
Üst Alt