• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Aslanım Ve İlk Bakım Görüşleriniz & Önerileriniz

Buhar Abi

Kayıtlı Üye
Katılım
23 Eyl 2018
Mesajlar
78
Beğeniler
33
Yaş
29
Konum
Türkiye - İstanbul
İsim
ACG
Nereden
İstanbul
Araç
Leon 1.4 TSI FR
Plaka
34 FR 1989
#11
Araç çok sık vites değiştirdiği için şanzımanda sorunlar oluşabiliyor, sport a aldığınızda vites değişimlerini daha geç yapar, atıyorum 20 kmlik bir dur kalk trafikte 700 kere vites değiştirecekken 400 kere değiştirir, bu da şanzımanın ömrünü uzatır.

Start-stop u sizi özellikle rahatsız etmediği sürece zaten kapatmanıza gerek yok, araç kendisi için sorun teşkil edecek bir durum tespit ederse (örneğin akü seviyesinin azalması) otomatik olarak devre dışı bırakır, şartlar normale dönünce tekrar çalıştırmaya başlar. Otomatik kullanırken sadece emniyet şeridinde gidenlerle takışasım varsa auto-hold ve start-stop u kapatırdım. Düz viteste hiç ihtiyaç duymuyorum, zaten istediğim gibi açılıp kapanmasını kontrol edebildiğim için.
Bilgilendirmeler İçin Teşekkür Ederim Hocam. Sürekli Spor Mod Açık Kalsa Benzin Tankeri İle Gezmem Dimi ? 100 Bile Basmıyorum Genelde.
 

faw13

Kayıtlı Üye
Katılım
28 Ağu 2013
Mesajlar
778
Beğeniler
455
Yaş
31
İsim
Gökberk
Nereden
İstanbul
Araç
Leon 1.4 TSI FR
#12
Sürekli Sportta kalmasına gerek yok aracın, sadece dur kalka girince alın, normale dönünce D'ye geçirin. Ha sürekli binseniz de gaza asılmazsanız 0.2 0.3 litre anca artar tüketim :)
 
Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar(Toplam:2) Üyeleri Gör
Üst Alt