Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Aslanım Ve İlk Bakım Görüşleriniz & Önerileriniz

Araç çok sık vites değiştirdiği için şanzımanda sorunlar oluşabiliyor, sport a aldığınızda vites değişimlerini daha geç yapar, atıyorum 20 kmlik bir dur kalk trafikte 700 kere vites değiştirecekken 400 kere değiştirir, bu da şanzımanın ömrünü uzatır.

Start-stop u sizi özellikle rahatsız etmediği sürece zaten kapatmanıza gerek yok, araç kendisi için sorun teşkil edecek bir durum tespit ederse (örneğin akü seviyesinin azalması) otomatik olarak devre dışı bırakır, şartlar normale dönünce tekrar çalıştırmaya başlar. Otomatik kullanırken sadece emniyet şeridinde gidenlerle takışasım varsa auto-hold ve start-stop u kapatırdım. Düz viteste hiç ihtiyaç duymuyorum, zaten istediğim gibi açılıp kapanmasını kontrol edebildiğim için.

Bilgilendirmeler İçin Teşekkür Ederim Hocam. Sürekli Spor Mod Açık Kalsa Benzin Tankeri İle Gezmem Dimi ? 100 Bile Basmıyorum Genelde.

Sürekli Sportta kalmasına gerek yok aracın, sadece dur kalka girince alın, normale dönünce D'ye geçirin. Ha sürekli binseniz de gaza asılmazsanız 0.2 0.3 litre anca artar tüketim :)

Geri
Üst Alt