Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Arka stop temini ve sökümü hakkında

RealSecure

Kayıtlı Üye
Herkese Merhaba,

Geçen gün eşim aracı parkederken, sağ arka stop'un kırmızı dış plastiğini kırmış. Servis ile uğraşmayıp, kendim söküp, yenisini temin ederek kendim takmak istedim. Ancak geçtiğimiz cumartesi gününden beri nasıl sökülürü gösterecek bir video bulamadım. (aracım station olduğu için HB araçtaki gibi 2 vida yok :) )
Acaba daha önce başına gelip de sökmesini yapmış birisi var mı diye foruma sormak istedim.

Ayrıca yedek parça anlamında TR'de doğru bir yer bulamadım. Hep HB araç stopları var. Bir tek UK kaynaklı sitede buldum ilgili yedek parçayı (https://www.buycarparts.co.uk/van-wezel/9805061) Acaba önerebileceğiniz, İstanbul'da bulabileceğim bir parçacı varmıdır?

Herkese Merhaba,

Geçen gün eşim aracı parkederken, sağ arka stop'un kırmızı dış plastiğini kırmış. Servis ile uğraşmayıp, kendim söküp, yenisini temin ederek kendim takmak istedim. Ancak geçtiğimiz cumartesi gününden beri nasıl sökülürü gösterecek bir video bulamadım. (aracım station olduğu için HB araçtaki gibi 2 vida yok :) )
Acaba daha önce başına gelip de sökmesini yapmış birisi var mı diye foruma sormak istedim.

Ayrıca yedek parça anlamında TR'de doğru bir yer bulamadım. Hep HB araç stopları var. Bir tek UK kaynaklı sitede buldum ilgili yedek parçayı (https://www.buycarparts.co.uk/van-wezel/9805061) Acaba önerebileceğiniz, İstanbul'da bulabileceğim bir parçacı varmıdır?

bağajın içinden sökeceksin, farların arkasında 2 tane siyah plastik parça var yuvarlak. onları çıkarınca stoplar boşa çıkıyordu yanılmıyorsam. ben uzun zaman önce sökmüştüm öyle hatırlıyorum.

bağajın içinden sökeceksin, farların arkasında 2 tane siyah plastik parça var yuvarlak. onları çıkarınca stoplar boşa çıkıyordu yanılmıyorsam. ben uzun zaman önce sökmüştüm öyle hatırlıyorum.

Cumartesi günü denedim. Tam dış stop'un arkadasında büyük siyah bir kapak var. onu çıkarttım ama arkasında stop'u komple boşa çıkartıcak ayrı bir vida göremedim. Ancak tekrar kontrol edeceğim.

berk otomotiv aksaray da onur var onu arayın sorun 0212 530 07 78 cep 0537 706 17 99 cumhuriyet mahallesinden deniz verdi numaraınızı diyin , elinde yoksada muhtemelen bulur ayna almıştım çok kaliteliydi lecoy marka ama içindeki plastik aksamda marka tescili olayından silmişlerdi seat amblemlerini , yani kalıp bire birdi servisin taktığı mal aynı

Herkese Merhaba,

Ben de sol arka stop alacağım DEPO marka alın hem OEM eşdeğer belgesi mevcut hem de muadil markalara göre en kalitelisi

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Merhaba, Bu konu hakkında bir sorum daha olacak.. Sağolsun @MARAZ37 arka stop konusunda yardımcı olmaya çalışıyor. Ancak bu ayın 26sında aracımın muayenesi doluyor. Bu hali ile muayeneden geçer mi? Bu konuda tecrübesi olan var mı? (Arka stopun dış kırmızı camı kırık. iç camı sağlam ve park/stop ışıkları sağlıklı yanıyor)

Merhaba, Bu konu hakkında bir sorum daha olacak.. Sağolsun @MARAZ37 arka stop konusunda yardımcı olmaya çalışıyor. Ancak bu ayın 26sında aracımın muayenesi doluyor. Bu hali ile muayeneden geçer mi? Bu konuda tecrübesi olan var mı? (Arka stopun dış kırmızı camı kırık. iç camı sağlam ve park/stop ışıkları sağlıklı yanıyor)

Kırık olursa geçmiyor ben de şirket aracını götürmüştüm ufak bir kırık vardı geçmedi

•Sticker isteği için özelden mesaj yazınız

Merhaba, bilginiz olması açısından paylaşmak istedim... Kırık olan arka stop'umu Bostancı Özelçi Otomotiv aracılığı ile 350 TL civarında bir ücret (orjinal yedek parça) ile değiştirdim. (Kayadibi 500 TL civarında istemişti)

Konu hakkında yardımcı ve destek olan herkese teşekkür ederim.

Merhaba, bilginiz olması açısından paylaşmak istedim... Kırık olan arka stop'umu Bostancı Özelçi Otomotiv aracılığı ile 350 TL civarında bir ücret (orjinal yedek parça) ile değiştirdim. (Kayadibi 500 TL civarında istemişti)

Konu hakkında yardımcı ve destek olan herkese teşekkür ederim.

Bilgilendirme için teşekkürler, yakın zamanda ihyiyacım olacak.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Geri
Üst Alt