Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Arka Kampanaları Diske Çevirmek

Tamam takmayalım madem de disk değişimi bütün takımı değiştiren bir müdahale mi yoksa tak çıkarla hallolacak bir şey mi ?
Pek etkisi yok diyorsunuz anlıyorum sizi ama 1 metrelik farkla insan kurtarırsın, hayvan kurtarırsın, çarpmanın etkisini hafifletirsin , yanlış mı düşünüyorum ?
Merak ettiğim bu işlem nasıl yapılıyor ?

@Veysel hocam ; Firmalar cebine bakar cebine ... Yeterli demek mükemmel demek değildir .Kaldı ki aynı mühendisler o malum geyik testlerine de yeterli dediler herhalde . 96'dan beri de araç kullanıyorum fena değildir direksiyonum ;)

Bende 1.2 tsi 90 hp ibiza sahibiyim 4 fren disk fakat ecotsi 110 luklardan on frenlerim kucuk.Yeni ibizayi incelemedim durum nedir bilmiyorum fakat sizinkiside 95 likse belki 115 liklerden kucuk diskleriniz olabilir.Kampanayi orijinal boyutunda diskle degistirdiginizde cok bi fark yaraticagini dusunmuyorum.Onun yerine on diskleri buyuturseniz daha iyi sonuc elde edersiniz.Disklerle beraber kaliper kaliper tutucu vs degistirmeniz gerekir maliyetli bir is olur.Belki onden cikanlarida arkaya takarlar :rolleyes:

Güzel fikir , bir ustaya danışacağım bu tavsiyenizi.

Bende ımzamdakı aracımı satmadan arastırmıstım. Sonra ugrasmadım bıraktım.kampana ıle dısk arasndakı en buyuk fark fren mesafesı degıl.
Anı frenlemede arac fazla one yıgılıyor. Cunku kampana ların tutma gucu zayıf. Buda on dısklere fazla yuk bındırıyo. Ayrıca cok kısa zamanda ayarı bozuluyor. Dıskte ayar gerekmez. Dıger sorunda kapalı devre oldugu ıçın ıcındekı balata tozları fren performansını dusuruyor.
Nette bunu gormustum. Hazır sıstem.

Budur ! İşçiliği hayranlıkla izledim.

Aklıma takılan bir şey daha ESC 'ye bu nasıl tanıtılacak ? O ince ayarlar falan ... Uzun vadeli kullanacağım için aracı yavaştan yavaştan eksik yönlerini toparlamak istiyorum . İzmir'de iyi bir usta bulmak şart oldu. ;)

4 disk fren benim aracımdada style donanım. Lakin aracın frenleri bi gün bile güven vermiyor bana fren pedalında yarım boşluk var lastikler hankook berbat bi lastik fiyatına baktım 300 lira optimo serisi. Arac ıslakta bile stok halde 2. vites patinaja kalıyor frenlemede aracın yere bastığını hiç hissetmedim. Ön diskin boyutunu büyütmek faydalı olabilir üzerinde saçma bi balata olduğuna eminim ses yapıyor çoğu zaman. Frenlemede önemli olan en başta lastiktir kampana yerine ön diski büyütün ve lastiklerinizi kaliteli alınız.

Teşekkür ederim tavsiyeniz için. Bir önceki aracımda Continental ContactPremium5 var idi ,çok memnundum. Şimdi ise Energy Saver var hakkında hiçbir bilgim yok . Testlerine bakarım mutlaka .

Geri
Üst Alt