Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Arka Kampanaları Diske Çevirmek

jackosman

Kayıtlı Üye
2017 Ibiza 1.0 Style 'da malumunuz önler disk fren fakat arkalar kampana. Ani frenlemede çok güven verici olmayan durumlar yaşadım . Nedeni kampanalardan mı kaynaklanıyor bilmiyorum yalnız içimde hep bir uhde olmasındansa bunları değiştirilebilirliği ve maliyeti hakkında fikir almak istiyorum .

Bir önceki kasanın diskleriyle uyumlu olma ihtimali nedir , bunun teknik bilgisi nerede yazar ? Kullanma kılavuzuna baktım fakat teknik bir bilgi göremedim disklerin boyutu hakkında ...

Şöyle bir şey alsam güvenliği bir nebze arttırmaz mıyım ?

Araçın lastıklerı dusuk seviye kullanırlar isterse michelın olsun

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Araçın lastıklerın kalıtesınden dir Araçında 15.60.185 lastık var ve frenlemen uzar

Peki etkisi olmaz mı yine de disk frene çevirsem ? Dediğiniz gibi Michelin Energy Saver var ama yine de frenlemeden memnun değilim .

Sen kalk 2017 model araca 75.000 ₺ para ver arka frenler kampana olsun çıldırmamak elde değil inanın insanın eli ayağı titriyor sinirden hangi devirde kaldık biz.

Valla hocam ya ... Delirmemek işten değil !
Şu şekilde ölçülerini buldum . Araştırmalarıma göre kampanadan diske dönmek öyle tak çıkarla olacak iş değil sanırım . Yine de uzmanlardan fikir edinmek isterim ;)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Seatın mühendisleri yanlışlıkla kampana yapmamıştır heralde, frenleme yetersiz olsa disk koyarlardı, senin sürüşünden kaynaklıdır o zayıflık. 1 litre arabaya disk taktırmaya uğraşma derim boşa masraf bence

Benim bildigim kampana ile disk arasinda fren mesafesinde pek fark yok sadece birkac panik fren sonra kampana sisiyor ve disk kadar diri kalamiyor. Yanilmiyorsam otoparkcom un bir videosunda sinan soylemisti ondan dert etmeye gerek yok bence. Disk olsa daha iyi olur tabu ama yok diyede takmaya gerek yok

Kampana frenler maliyetleri düşük ve dusuk performanslı, fazla frene ihtiyaç duyulmayan ve donanımı biraz daha az araclarda kullanılır diye biliyorum. Diskler ise daha donanımlı ve yüksek performanslı araçlarda frenleme için kullanılır.
Aralarında dağlar kadar fren mesafe farkı yoktur.
Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte diskler daha fazla ön plana çıksa da maliyet işin içine girince firmalar bazı araçlarda kampana kullanmaya devam ediyorlar.
Bana sorarsanız değişime gerek yok. Bu şekilde aracı kullanmaya devam edin.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Geri
Üst Alt