Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

ariza hk

albaya

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaslar

Benim 2 sorum olacak aracim ilk çaliştiğinda motor kisminda tak tak kayis sesi gibi birsey geliyor ama ilerledikden sonra sesi kesiyor acaba bu v kayisi olabilirmi 2.bir sorum ise aracim rolantideyken dalgalanma oluyor devir saati az bir miktarda inip cikiyor sorunlarim bunlar goruslerini bekliyorum arkadaslar

Merhaba arkadaslar

Benim 2 sorum olacak aracim ilk çaliştiğinda motor kisminda tak tak kayis sesi gibi birsey geliyor ama ilerledikden sonra sesi kesiyor acaba bu v kayisi olabilirmi 2.bir sorum ise aracim rolantideyken dalgalanma oluyor devir saati az bir miktarda inip cikiyor sorunlarim bunlar goruslerini bekliyorum arkadaslar
devirdeki dalgalanma lpg ile ilgili olabilir.gaz ayarsızdır vs en yakın lpgciye gidersiniz çözülür gibime gelıyor ya da boğaz kelebeğinden de yapar.temizlenmesi gerekir.
kayış sesi midir başka bişimidir onu anlamak güçtür.ancak test sürüşünde sesleri ii tanıyan iyi bir ustaya ihtiyacın var yoksa cok elletirirseniz fuzuli masrafa girersiniz acaba şumudur bumudur diye...

kirlipost: 627674' Alıntı:
devirdeki dalgalanma lpg ile ilgili olabilir.gaz ayarsızdır vs en yakın lpgciye gidersiniz çözülür gibime gelıyor ya da boğaz kelebeğinden de yapar.temizlenmesi gerekir.
kayış sesi midir başka bişimidir onu anlamak güçtür.ancak test sürüşünde sesleri ii tanıyan iyi bir ustaya ihtiyacın var yoksa cok elletirirseniz fuzuli masrafa girersiniz acaba şumudur bumudur diye...
Dalgalanmada benimde ilk aklima bogaz kelebegi geldi ona baktircam fakat bu motordaki ses kafa takildi.

Bu araclarin benim eski araclarimda olmak üzere hatta motor kulayı sorunu oldukça sık Görülüyor birde ona baktirirsaniz kafaniz rahat eder...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Benzer problemi ben dün yaşadım sabah araca bindiğimde benzinli araç traktör gibi çalışıyor lpg ye geçince sarsıntı ve ses kesiliyordu ilk şüphelendiğim şey kelebek oldu benimde lpg için servisine gittiğimde araç bilgisayara bağlanınca silindir 1 hatası verdi ateşleme bujilerinden 1. sol en baştakinin kablosunun çıktığını gördük ve yeniden yerine taktık bu olay bende Aracın motorunu benzinde iken sallamaya ve epc motor yağ basıncının ikazını vermeye başladı problem böyleydi bendeki.

videoda gözüktüğü gibiydi olay .

benim eski poloda da tüpe geçince yapıyodu, bujileri değiştirdim düzeldi. devirde dalgalanmada gaz ayarı yaptır düzelir yada kötü gaz alıncada yapıyr bilesin.

benim eski poloda da tüpe geçince yapıyodu, bujileri değiştirdim düzeldi. devirde dalgalanmada gaz ayarı yaptır düzelir yada kötü gaz alıncada yapıyr bilesin.

benim problemim anlattığım gibiydi velhasıl kelam otogaz olayına gelince aygaz ve shell'i tek geçerim fakat istasyon pompa bakımlarını yeterince düzgün yapıyormu oda önemli aygazla shellin arasında 50 km daha fazla ortalama gidersin shellden alınca fakat aygazın yanıcılığı çok daha güzel ve atak seri olması cabası bizzat hepsini denedim misal lukoilden aldım araba resmen gitmiyordu . nese umarım problemini tez zamanda çözersin.

benim problemim anlattığım gibiydi velhasıl kelam otogaz olayına gelince aygaz ve shell'i tek geçerim fakat istasyon pompa bakımlarını yeterince düzgün yapıyormu oda önemli aygazla shellin arasında 50 km daha fazla ortalama gidersin shellden alınca fakat aygazın yanıcılığı çok daha güzel ve atak seri olması cabası bizzat hepsini denedim misal lukoilden aldım araba resmen gitmiyordu . nese umarım problemini tez zamanda çözersin.

aynen hocam katılıyorum. shell çok iyi, aygazında günü gününü tutmuyor gibi. po da iyi diyolar ama.

Geri
Üst Alt