Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Araç rolanti sallanma sorunu

thengine

Kayıtlı Üye
Aracı çalıştırdıktan hemen sonra başlayan rolanti sallanması problemi şöyle ; 2-3 sn aralıklarla 1 sn lik sallama oluyor, bu sallanma devir saatinde herhangi bir düşüş ya da yükseliş yapmazken, motor sıcakken de yapıyor. Arkadaşlar öneri tavsiye ve görüşlerinizi bekliyorum.

Aracım 2015/Kasım trafige çıkışlı seat ibiza style 90hp henüz 13.800 km de

Ben geçen hafta servise peroyodik bakıma gittiğimde bu konuyu soordum aracım 1.2 tsı sıcak soğuk herzaman olmamakla birlikte rölantide titreme var.İnceleme yapmışlar ve bir sorun bulamamışlar motor küçük ve tork yüksek olması sebe ile 1 ve 1.2 lerde hafif titreşimli çalışması normal cevabı aldım.Kasayı sallayacak derecedeki tireşimi serviste yapmadığı için arabanın serviste kalmasını ve inceleme yapmaları gerektiğini söylediler bende bırakmadım.Yakıtınızı aldığınız benzinlige dikkat etmemi söylediler ve orjinal yağ dışında başka yağ kullanmamanız gerekli gibi seyler bahsettiler.Şimdi rölantide titreme yapmasını bekliyorum video cekip gösterecem arabayı bırakmaktan daha mantıklı diye düşündüm

Ben geçen hafta servise peroyodik bakıma gittiğimde bu konuyu soordum aracım 1.2 tsı sıcak soğuk herzaman olmamakla birlikte rölantide titreme var.İnceleme yapmışlar ve bir sorun bulamamışlar motor küçük ve tork yüksek olması sebe ile 1 ve 1.2 lerde hafif titreşimli çalışması normal cevabı aldım.Kasayı sallayacak derecedeki tireşimi serviste yapmadığı için arabanın serviste kalmasını ve inceleme yapmaları gerektiğini söylediler bende bırakmadım.Yakıtınızı aldığınız benzinlige dikkat etmemi söylediler ve orjinal yağ dışında başka yağ kullanmamanız gerekli gibi seyler bahsettiler.Şimdi rölantide titreme yapmasını bekliyorum video cekip gösterecem arabayı bırakmaktan daha mantıklı diye düşündüm

Bende çarşamba yenibosna altur a birakicam servise aracı, asıl götürme sebebim klima problemim var sicak soğuk tuşu çalışmıyor klima 22° de kalmış. Araci satan kişinin uzatılmış garantisi var o garantiyi noterden benim üzerime devredicek onu bekliyorum, garanti kapsaminda olur ise rolanti sallanmasını da belirtip ilgilenmelerini söyliycem, birde sol ön cam otomatiğinde arıza var kendi kendine kapatmak isterken açılıyor duruyor vs.

Eger herzaman varsa bu titrme tespit etmeleri kolay olur cam sorunsalı ibizalarda var bir kaçkişiden daha duymuştum benim tespitim yakıtla orantılı bu titreme shell kendi bayii benzin almanı tavsiye ederim.zorda kalamdıkca marka değiştirmemeni öneririm

Eger herzaman varsa bu titrme tespit etmeleri kolay olur cam sorunsalı ibizalarda var bir kaçkişiden daha duymuştum benim tespitim yakıtla orantılı bu titreme shell kendi bayii benzin almanı tavsiye ederim.zorda kalamdıkca marka değiştirmemeni öneririm

Yakıt bittikten sonra shell de deniycem bakalım ne olacak. Titreme her zaman var. Teşekkür ederim ilgin için.

Aynı araç bende de var hemen hemen aynı km de hatta bende de sıcak soğum farketmeden araba çalışır halde beklerken ufak ama hissedilir şekilde sallanma oluyor nedense bana problem gibi gelmedi normal karşıladım bir sonuç elde ederseniz bizi de haberdar edin bakalım ne nedir

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Makam şoförü olduğumdan dolayı devamlı işim arabalarlaya ondan olacak ki en ufak bir arızayı sesi insan daha sonra büyük problemler açar endişesi ile bakıyor.

Devir saatinde oynama yok ne aşağı ne yukarı. Dediğin gibi giderken dururken motor sogukken sıcakken bay baya da sallıyor. Bakalım servis ne zırvalıycak görücez. Paylaşırım ne oldu ne bitti burdan.

Cam sorunun için mekanizmayı değil motoru değiştirmeleri gerekiyor. Bunu unutma servisle muhakkak görüş motoru değişmeden mekanizmayı değiştireceklerdir kabul etme. Kapanırken üst noktaya ulaşmadan el kadar kalınca genelde geri açılıyordur.

Kemerini tak, yoluna bak...

Cam sorunun için mekanizmayı değil motoru değiştirmeleri gerekiyor. Bunu unutma servisle muhakkak görüş motoru değişmeden mekanizmayı değiştireceklerdir kabul etme. Kapanırken üst noktaya ulaşmadan el kadar kalınca genelde geri açılıyordur.

Evet aynen tam kapanmaya ramat kala geri açılıyor ama bunu her zaman yapmıyor, canı ne zaman isterse kafasına göre takılıyor :)

Servise dediğinle alakalı press yapıcam sağol.

Evet aynen tam kapanmaya ramat kala geri açılıyor ama bunu her zaman yapmıyor, canı ne zaman isterse kafasına göre takılıyor :)

Servise dediğinle alakalı press yapıcam sağol.
İbizaların klasik sorunu belli serilerde vardı. Bir çok servis mekanizma değiştirip geri gönderdi çok mağduru var bu konunun.

Geri
Üst Alt