Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Araç giderken stop etti!!!

06LuR06

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar aracım tafikte giderken stop etti. bunu 2 kez farklı günlerde tekrar etti ve şuan aracim calismiyor. Ariza şu sekilde arac giderken kontak kapatir gibi stop ediyor daha sonra kontağı çevirince hiçbir tepkime vermiyor göstergelere ışık vs. Hic bişey gelmiyor ve kontak motora hiç bir tepki göndermiyor. İlk arizada bi 15 dkk sonra düzeldi daha sonra bi 250 km yaptım sıkıntı olmadi. 2 gün sonra tekrar ariza verdi ve şu an hiç bi tepkime yok..akünün durumu iyi..zaten araçta farlar camlar elektirikli sistemler çalışıyor. Bir tek kontağı çevirince ekranda hicbir belirti olmuyor..

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Eski aramıcızda böyle bir durum oldu. Yolda giderken stop etti. 3.4 kere. Ertesi gün servise götürdüm bakıldı edildi birşey bulunamadı dediler oksitlenmeleri temizledik deneyin bir daha olcak mı diye geri verdiler. Sonrasında kısa zaman sonra akü değişti. Bir daha da böyle bir olay olmadı. Sanırım olay aynı. Araçta müzik çalıyor klima açık farlar açık ancak araç stop etmiş.Stop ettiğinide devir göstergesi sıfıra düşünce anladım çünkü ne dıreksiyon ne fren şişmesi oldu. Kontagı çevirincede sanki şalteri atmış gibi hiç bir tepki vermiyor.boşa çevrilen kontak gibi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Muhtemelen aküdendir aküyü ölçtürün

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Son zamanlarda motor yıkama vs yaptırdınızmı sorun yüksek ihtimal ile bğlantı problemi iyi bir elektrik ustası bulun tüm konnektörleri elden geçirin derim

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

aynı durum eski aracımda da oldu. radyon dinleyerekten temizlik yapıyordum:) 10 dk olmamıştır, dedim arabayı yerine çekeyim marşa basmamla çat diye bir ses ve de tüm ışıklar yandı söndü. bir dahada tık yok. Bende bir buhran bir vızıklama hevesi ile takviye yapıp sanayiye gittim. Akü iyi ama marş basma gücü zayıflamış dediler yani içindeki levhalardan biri gitmiş dediler. Değişince herşey düzeldi, bir de rahatlamanın cabası yetmiş oldu bana. dediğim gibi aküyü bir ölçtürün, büyük ihtimal içindeki levhalar sorunludur, değişince düzelecektir.

sorun aküdedir veya akü kablosunda kırılmadan da kaynaklanabiliyor. benzer bir durumu bende yaşadım.

İyi de marş yaptıktan sonra aküyü söküp çıkarsanız bile araba çalışmaya devam eder.
Akü ilk marş hareketini sağlar sonrasında aracın ithiyacı olan tüm elektrik şarj dinamosu tarafından sağlanır.
@06LuR06 hareket halinde stop ettiğini yazmış.
Araç çalıştığına göre sorun aküden olamaz.
Problem ateşemede, şarj dinamosunda veya boğaz kelebeğinde olabilir.
Kontol ettirmeni tavisye ederim.
Hele o boğaz kelebeği çok nalet bir şeydir. Umarım problem bundan değildir.

Arkadaşlar herkese çok teşekkürler bugün elektirikciye gittim sıkıntı aracın "konfor beynin" de imiş. Büyük ihtimalle tamir ederiz oksitlenme filan yapmıştır dedi.sebebini sorduğumda ise su alma ihtimali düşük dedi. yıl yaşlılık belirtileri olabilir dedi(arac 2009 model) dediğine göre bu yaşlarda yapiyor dedi genelde kapı ve ışık sistemlerinde ariza veriyormuş ama kontaktada nadir olabiliyormuş oda bizim şanstan galiba..kisacasi usta bakacak kurtarmaya calisacak sıkıntı neyden kaynaklanmış bakacak..

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Geri
Üst Alt