Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Araç alacağım bilgilerinize ve deneyimlerinize ihtiyacım var

@nikolayski kardeşim ses derken nasıl bir ortam istiyotsun. Volkswagen grubu araçlar piyasadaki en sessiz araçlardır. Skoda, Seat, Audi, Volkswagen, Bentley, Porsche vb. Burada ki kritik nokta şu. Vw ağır çizgileri kullanan bir tasarım şablonuna sahip, sportif yüzü olarak Seat ı kullanmakta. Sen sportif istiyorsan Seat alacaksın normal diyorsan Golf alacaksın. Tabi birde şu açıdan bak yılda ortalama 13.000 adet satan golf yaklaşık 8.000 adetini filoya veriyor. Arabanla fark yaratmaksa niyetin bu aracı gördüklerinde kiralamadır diyenler ilk sırayı alır :)

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Ses derken kullanım anında içeriye verdiği yol sesi ve trim seslerinden bahsediyorum.tabiki sportif olarak leon.bunlar biraz kafayı karıştırıyor.bilgilerin için teşekkürler

Herkese merhaba;

Uzun zamandır araçlara bakmaktayım.En son 2 araç arasında kaldım.Engellimden dolayı indirimli alacağım.

1- seat leon fr 1.4 150 bg act dsg

ek donanım olarak
- anahtarsız çalıştırma
- geri görüş kamerası
- sürüş asistan paketi
- seat ses sistemi
bunlarla birlikte indirim sonrası 71.000 TL gelmektedir.Ancak seat konusunda korkularım var.Sesi içeri çok vermesi ve servis de yaşanan sıkıntılar.Ayrıca yeni leon da sunroof da perde kullanmışlar.Bu perde ne kadar sağlıklı olur.

2- yeni golf 1.4 tsı bmt ps highline dsg

- çift bölgeli tam otomatik klima
- sürüş konfor paketi (hız sabitleyici ve ön-araka park mesafe sensörü)
- 17 inç jant
- kendiliğinden kararan iç dikiz,coming home - leaving home yağmur sensörü
- elektrikli katlanır çevresel aydınlatmalı , led stop lambalar ve dinamik arka sinyal lambalar
- panoramik açılır cam tavan
- dinamik viraj farlarına sahip led ön farlar
- şehir içi acil fren desteği
- 14 yöne ayarlanabilir spor koltuk
golf de bu bu da bana 80.000 tl gelmekte.

Sizce 10 bin fark vermek mantıklı olabilir mi? Bu konuda lütfen yardımcı olursanız sevinirim.
şidmdiden hayırlısı olsun istedğin olur inşllah. Bana kalsa leon, golfte saydığın özellikler zaten coğu leonda standart özellikler kii leonda özellik bakımında baya bi fark yaratıyor, servisteler belli başlı servisler sıkıntı yaratıyor ama duydugumuza göre de ist deki coğu serviste gereğinden fazla ilgiliymiş,perde konusu benımki 14 model ondada perde var bi sıkıtı yaratmadı, ses olayı iste ben lastiklerin ve sanroofun cok etkili olduğunu düşünüyorum.

Evet ilk başta yazıda yoktu ama sonradan düzeltmiş arkadaşımız indirimin neye istinaden olduğunu belirtmiş.. yoksa ben de ilk önce ne fiyatı bu demiştim..
Şimdi şahsi fikrimi soruyorsanız

FR: kısaltma olarak Formula Racing kısaltmasıdır.. bu iki kelime zaten arada kaldığınız golf ile arasındaki en büyük farkı ortaya koyuyor.
Bana GOLF GTI mı FR mı? Deseydiniz GTI derdim ama highline bir Golf ile (güçlü olmayan bir motor, ailesel kullanım) FR arasında seçim sorsaydınız kesinlikle FR derdim..

Anladım.Teşekkürler :)

şidmdiden hayırlısı olsun istedğin olur inşllah. Bana kalsa leon, golfte saydığın özellikler zaten coğu leonda standart özellikler kii leonda özellik bakımında baya bi fark yaratıyor, servisteler belli başlı servisler sıkıntı yaratıyor ama duydugumuza göre de ist deki coğu serviste gereğinden fazla ilgiliymiş,perde konusu benımki 14 model ondada perde var bi sıkıtı yaratmadı, ses olayı iste ben lastiklerin ve sanroofun cok etkili olduğunu düşünüyorum.

Bilgi için teşekkürler.perde konusunda baya bi soru işareti vardı.Ben 2016 da perdeyi görmedim gibi hatırlıyorum tabiki eminde değilim 2017 ye binince biraz şok oldum.Çünkü bu kadar dizayndan sonra perde yakışmamış.Lastik konusunda ise etken olabilir.Çünkü bende de fiesta var sert lastik yüzünden içeri verdiği ses psikolojimi bozdu.Bende yumuşak lastik aşarak bunun önüne geçtim.

Bilgi için teşekkürler.perde konusunda baya bi soru işareti vardı.Ben 2016 da perdeyi görmedim gibi hatırlıyorum tabiki eminde değilim 2017 ye binince biraz şok oldum.Çünkü bu kadar dizayndan sonra perde yakışmamış.Lastik konusunda ise etken olabilir.Çünkü bende de fiesta var sert lastik yüzünden içeri verdiği ses psikolojimi bozdu.Bende yumuşak lastik aşarak bunun önüne geçtim.

Düzeltmeyi görmemişim trim sesleri için de bi konuda da abi belirtmiş ben de almayı düşünüyorum bi sprey var fitillerde ve bazı yerlere uyguluyosun yüksek oranda düşüyormuş bunu göz önüne alırsak leon almaya değer kesinlikle tavsiye ederim

aynen lastik konusu önemli tabiki, sanroof olan araçlar her zman sesi daha fazla alır buda bi gerçek, ama berde şimdiye kadar hepsinde var,sen belki perdeyi çekik olarak görmüşsündür,cünkü açıp kapatabiliyorsun, ki perdede olması gerekli diye düşünüyorum güneşli havalarda feci bir yüzüne çarpma oluyor..

golfün malzeme kalitesi dışında bir artısı yok bence. sportif duruşuyla fr donanımıyla 71.000 TL süper bir araç alacaksın. servis konusunda bayiden bayiye değişiyor vw bayileri de çok ilgisiz sıkıntı sadece seatte değil yani. ses konusunda da oto testlerde izlediğim kadarıyla kronik sorunları halletmişler. o yüzden kesinlikle leon fr derim.

@nikolayski ötv indirimli alacaksan ve illa spor olsun istemiyorsan Ateca bak derim. İnmesi binmesi rahat. Sonuçta 5 yıl zorunluluğu olacak. Bunu es geçmemek gerekir. Büyük birşeyler de düşüne bilirsin. Kabul edersen küçük minik bir öneri.

aynen lastik konusu önemli tabiki, sanroof olan araçlar her zman sesi daha fazla alır buda bi gerçek, ama berde şimdiye kadar hepsinde var,sen belki perdeyi çekik olarak görmüşsündür,cünkü açıp kapatabiliyorsun, ki perdede olması gerekli diye düşünüyorum güneşli havalarda feci bir yüzüne çarpma oluyor..

Söylediğim perde delikli ve naylon türü bi parça bu dediğimle sizin dediğiniz aynı mı ?

golfün malzeme kalitesi dışında bir artısı yok bence. sportif duruşuyla fr donanımıyla 71.000 TL süper bir araç alacaksın. servis konusunda bayiden bayiye değişiyor vw bayileri de çok ilgisiz sıkıntı sadece seatte değil yani. ses konusunda da oto testlerde izlediğim kadarıyla kronik sorunları halletmişler. o yüzden kesinlikle leon fr derim.

Sürekli yorumları okuyorum herkes servis konusunda bi sorunları var bende 5 yıl satamayacağım için iyi bir araştırma içerisindeyim :) test sürüşüne bende gittim ancak 1.0 motor vardı onla denedim ben pek sesi önemsemedim ancak arkadaşlarım içeri yol sesini verdiğini söyledi kafam iyice karıştı

Geri
Üst Alt