Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

aracım çok yakıyor

Havalar soğudu birde motor sürekli gazda çalışmış benzine geçince de benzin enjektörleri ayarsiz olabilir yada motor benzin buldum iyice iceyim demiste olabilir. Siz gaza yeni sürüm bir yazılım artırın sonra da benzin ayarını yaptırın karışım miktarını ondan sonra bakalim yine aynı sıkıntılar olacak mi diye

1.6 16V 2004 model aracım. Enjektör ayarına baktırmayı düşünüyorum. Başka fikri olan varsa lütfen, sanayideki ustalara güvenemiyorum

hocam sanayide tanıdığın ustan yoksa götürme adamı bezdirirler canından en sonunda arabandan soğursun en iyi götür yetkili servise 3-5'e bakma

100liralık benzin 4.25 tl den 23.5 lt benzin yaar yol bilgisayarınız 10 lt gösteriosa siz nasıl 150km gidebilirsiniz ki.shellden yakıt aldımmı benım arabam dizel olmaına rağmen azıcık menzilim düşüyor ama sizinde en az 200 km gitmeniz gerekiordu.Ayrıca sizin aracınız nedir?profilinizde baktığıma göre mk1 leon 1.6 dorumu?eğer doğruysa o araçlar 10lt yakmıorduki 8-9 lt die hatırlıorum ama yanlışım varsa düzeltsin.Yakıt gösterge müşirinizde sorun olmasın?yada enjektörlerde bir sorun olmasın ne bilim yani kesin birsıkıntı var ama bilemedim

Benim klima ekranım bozuk. O yüzden ben klimanın açık kaldığına inanıyorum sürekli çalıştığından hem çekiş düşüyor hem de benzin çok gidiyor. Klimanın sigortasını çıkarttırıp bakacağım.

23 litre benzinle sizin sehirici 10 lt den en az 200 km yapmaniz lazim. Sehirdisi ve karmayi soylemiyorum bile. Depo fulleyerek mi yaptiniz ölçümü

hakketten çok muş haa. ama leonların aşırı faazla yaktığını duymuştum
:eek::confused: Leon neye göre ve kime göre aşırı fazla yakıyor hocam? Elinizdeki B sınıfı araçla kıyaslarsanız evet ağırlık ve motor hacmi farkından dolayı bir fark var. Ama rakip olarak kimi koydular da benchmark yapıp Leon'un aşırı fazla yaktığını iddia ediyor duyduğunuz mecralar merak ettim doğrusu. LPG ortalama 2.4 TL iken 129 TL'ye 693 km yol yapmışlığım var bu aracımla Kayseri-Ankara git-gel ve Ankara içi dolaşma dahil. (Kayseri-Ankara kara yolu 320 km) Bunu fotoğraflarla vb. de ispat edebilirim dileyene. Her yakıt alışımda km kadranı ve yakıt fişimin aynı kadrajda fotoları mevcut.

Bendeki araç 1275 kg boş ağırlıklı Leon mk11.8 20v atmosferik 125 bg. Şehir içi bu mevsim kış lastikli benzin ortalamam 8,5-8,7 LT arası. LPG ise 12 lt.

Yazlık durumda ise ş.içi 8.2 lt, ş.dışı kullanıma bağlı olarak 5.8 lt'ye iniyor. LPG' de ise ş.içi 11 lt, ş.dışı 8 lt gibi bir ortalamam var.

Bunlardan 5.8 lt benzin ve 8 lt ş.arası yakıtlar sakin kullanım diğerlerinde aracın canını almam ama orta şeritte tin tin de gitmem hani. Tempolu ş.dışında benzin ortalamam 7 lt, LPG ortalamam ise 10 lt gibi oluyor.

Oğuzhan kardeşimizin aracında bir sıkıntı var mı yok mu bilmiyorum, 10 lt ş. içi ortalama "ihtimal dahilinde ve kullanıma bağlı" olarak mümkün ama ölçümünü fulle-fulle ile yapsa kesin bir sonuç elde edebilir, biz de ona göre tavsiye verebiliriz.

Yanlış anlaşılmak istemem, amacım size çıkışmak filan değil ama bu tarz mecralarda yazılan yazılar marka düşmanları için birer dayanak olarak kullanılıyor. Aynı şartlardaki bir ibiza-leon kıyaslamasında %10-15 kadar bir fark çıkması normaldir ama bu farkı "aşırı" olarak nitelendirmek doğru bir yaklaşım değil bana göre.

Saygılarımla,

Emre

:eek::confused: Leon neye göre ve kime göre aşırı fazla yakıyor hocam? Elinizdeki B sınıfı araçla kıyaslarsanız evet ağırlık ve motor hacmi farkından dolayı bir fark var. Ama rakip olarak kimi koydular da benchmark yapıp Leon'un aşırı fazla yaktığını iddia ediyor duyduğunuz mecralar merak ettim doğrusu. LPG ortalama 2.4 TL iken 129 TL'ye 693 km yol yapmışlığım var bu aracımla Kayseri-Ankara git-gel ve Ankara içi dolaşma dahil. (Kayseri-Ankara kara yolu 320 km) Bunu fotoğraflarla vb. de ispat edebilirim dileyene. Her yakıt alışımda km kadranı ve yakıt fişimin aynı kadrajda fotoları mevcut.

Bendeki araç 1275 kg boş ağırlıklı Leon mk11.8 20v atmosferik 125 bg. Şehir içi bu mevsim kış lastikli benzin ortalamam 8,5-8,7 LT arası. LPG ise 12 lt.

Yazlık durumda ise ş.içi 8.2 lt, ş.dışı kullanıma bağlı olarak 5.8 lt'ye iniyor. LPG' de ise ş.içi 11 lt, ş.dışı 8 lt gibi bir ortalamam var.

Bunlardan 5.8 lt benzin ve 8 lt ş.arası yakıtlar sakin kullanım diğerlerinde aracın canını almam ama orta şeritte tin tin de gitmem hani. Tempolu ş.dışında benzin ortalamam 7 lt, LPG ortalamam ise 10 lt gibi oluyor.

Oğuzhan kardeşimizin aracında bir sıkıntı var mı yok mu bilmiyorum, 10 lt ş. içi ortalama "ihtimal dahilinde ve kullanıma bağlı" olarak mümkün ama ölçümünü fulle-fulle ile yapsa kesin bir sonuç elde edebilir, biz de ona göre tavsiye verebiliriz.

Yanlış anlaşılmak istemem, amacım size çıkışmak filan değil ama bu tarz mecralarda yazılan yazılar marka düşmanları için birer dayanak olarak kullanılıyor. Aynı şartlardaki bir ibiza-leon kıyaslamasında %10-15 kadar bir fark çıkması normaldir ama bu farkı "aşırı" olarak nitelendirmek doğru bir yaklaşım değil bana göre.

Saygılarımla,

Emre

yazı güzel ama benim arkadaşlardan 4 kişide leon vardı.4üde yakıttan şikayetçi olup sattı.hee şu değilki leon kötü. zaten biz benzin için konuştuk. kimse inkar etmesin, benzinde leon çok yakar. lpg için dediklerine katılıyorum zaten. Leonuda çok severim ayrıca, ama tekrar söylemekte yarar var. biz benzin için konuştuk.

yazı güzel ama benim arkadaşlardan 4 kişide leon vardı.4üde yakıttan şikayetçi olup sattı.hee şu değilki leon kötü. zaten biz benzin için konuştuk. kimse inkar etmesin, benzinde leon çok yakar. lpg için dediklerine katılıyorum zaten. Leonuda çok severim ayrıca, ama tekrar söylemekte yarar var. biz benzin için konuştuk.
Yanlış anlamayın arkadaşlar direk konuya girdim ama ben sevdiğim bir araçta yakita fazla bakmam çünki benim için aldığım keyif ve zevk önemlidir. Bulursam zaten 2.2lt bir araç arıyorum eski perlude den

Geri
Üst Alt