Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Arabanın hantallaşması

LeadeRSouL

Kayıtlı Üye
Merhabalar, Arabamda bi sıkıntı var ne olduğunu çözemedim. Araba sabah ilk çalışmasında çok sesli ve egsoz sesi çok oluyor ayrıca normalde arabanın turbosundan gelen cuf sesi bir süre gelmiyor sonrasında arabanın sesi düzeliyor ve cuf sesi gelmeye başlıyor. Arabaya yüklendiğim zamansa 3 bin devirden sonra araba sanki boşa çıkmış gibi hissettiriyor ve egsoz sesi artıyor aşırı şekilde ve araba boğuluyor hissi veriyor turbo ya geçmiyor. Bu sıkıntıyı yapıyordu ve tamirciye gittim bi tane sensor değiştirdi düzelmişti ama tekrar aynı sıkıntıyı yapmaya başladı bu sefer ondan olmadığını söyledi ve bulamadık acaba neden yapabilir bu sıkıntıyı ? Bu arada kontak açıp kapatınca düzeliyor o yüklendikten sonra turbonun çalışmaması.

Merhabalar, Arabamda bi sıkıntı var ne olduğunu çözemedim. Araba sabah ilk çalışmasında çok sesli ve egsoz sesi çok oluyor ayrıca normalde arabanın turbosundan gelen cuf sesi bir süre gelmiyor sonrasında arabanın sesi düzeliyor ve cuf sesi gelmeye başlıyor. Arabaya yüklendiğim zamansa 3 bin devirden sonra araba sanki boşa çıkmış gibi hissettiriyor ve egsoz sesi artıyor aşırı şekilde ve araba boğuluyor hissi veriyor turbo ya geçmiyor. Bu sıkıntıyı yapıyordu ve tamirciye gittim bi tane sensor değiştirdi düzelmişti ama tekrar aynı sıkıntıyı yapmaya başladı bu sefer ondan olmadığını söyledi ve bulamadık acaba neden yapabilir bu sıkıntıyı ? Bu arada kontak açıp kapatınca düzeliyor o yüklendikten sonra turbonun çalışmaması.
turbo kendini korumaya alıyor beyin izin vermiyo olabilir...
turbo kiti kontrol edilmeli
hortumlara kaçak göcek bakılmalı
turbo beslemiyor olabilir...
Turbo mili iptal olmuş ve dönmüyor olabilir. Manifolddan turboya dolan egzoz borularında sıkıntı olabilir. Bu basınç turboya gelmezse yada düşük basınçta gelirse turbo işlevini yerine getirmez.
ihtimaller cok siz gene arıza tespite bağlattın...gecmiş olsun durumdan haber edin

Geçmiş olsun turboya gelen Egsoz gazının manifolt kısımları kurum tutmuş olabilir o yüzden gerekli basınç oluşmuyor olabilir iyi bir ustaya göstermekte fayda var

DUYURU - SeatClubWorld.Com - Sticker Talep Konusu (ÜCRETSİZ) | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye

İletişim ve sticker için profilim de numaram var isteyen oradan da ulaşabilir
Ustaya götürüyorum ama o sıkıntıyı yapmiyor delireceğim. Bazen yapiyor bazen yapmıyor. Dün arabanın direksiyon hidrolik borularindan bi tanesinde delik oldugunu bulduk o etkilemez sanirim. Ayrica arabanin chipli olmasindan dolayi yapma ihtimali var midir ? Yazilimda bi bozukluktan dolayi? Ondan olacagini sanmiyorum cunku arabayi ilk aldigimda oyle bi sikinti yoktu. Kafam cok karisik nasil bulacagiz bu sikintiyi bilmiyorum yarin tekrar farkli hi ustaya gidecegim bakalim obulur insallah

Sent from my LG-D802T using SCW - SeatClubWorld mobile app

turbo kendini korumaya alıyor beyin izin vermiyo olabilir...
turbo kiti kontrol edilmeli
hortumlara kaçak göcek bakılmalı
turbo beslemiyor olabilir...
Turbo mili iptal olmuş ve dönmüyor olabilir. Manifolddan turboya dolan egzoz borularında sıkıntı olabilir. Bu basınç turboya gelmezse yada düşük basınçta gelirse turbo işlevini yerine getirmez.
ihtimaller cok siz gene arıza tespite bağlattın...gecmiş olsun durumdan haber edin
Arabanin sensorunde sorun varmis, ve ayrica chiplemeden dolayi motorda da sorun varmis orjinal dosya olmadigi icin..

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Ustaya götürüyorum ama o sıkıntıyı yapmiyor delireceğim. Bazen yapiyor bazen yapmıyor. Dün arabanın direksiyon hidrolik borularindan bi tanesinde delik oldugunu bulduk o etkilemez sanirim. Ayrica arabanin chipli olmasindan dolayi yapma ihtimali var midir ? Yazilimda bi bozukluktan dolayi? Ondan olacagini sanmiyorum cunku arabayi ilk aldigimda oyle bi sikinti yoktu. Kafam cok karisik nasil bulacagiz bu sikintiyi bilmiyorum yarin tekrar farkli hi ustaya gidecegim bakalim obulur insallah

Sent from my LG-D802T using SCW - SeatClubWorld mobile app
'ondan olacağını sanmıyorum' dediğin şey hatanın kaynağı çıktı:) her ihtimali değerlendirmek lazım demek ki.

'ondan olacağını sanmıyorum' dediğin şey hatanın kaynağı çıktı:) her ihtimali değerlendirmek lazım demek ki.

O ustayı değiştirdim, Türk'tü ve gurbette yaşıyoruz diye ona gidelim dedim ancak bi laf var bilirsiniz oda öyle çıktı. Güvenemiyorum artık tamircilere, adam değiştirdim dediği sensörü bile değiştirmemiş.

Maf sensoru mu...kirliyse deismesine bile gerek yoktu...gecen temizledim roketatar oldu cordoba...ustalar yalandn yere iş yapmasini sever...allah kimseye sanayiye dusurmesin gecmis olsun

Maf sensoru mu...kirliyse deismesine bile gerek yoktu...gecen temizledim roketatar oldu cordoba...ustalar yalandn yere iş yapmasini sever...allah kimseye sanayiye dusurmesin gecmis olsun
Valla şuanda da farklı bi sorun var onunla uğraşıyorum rotil değişti , aks iç ve dış başları değişti amortisörün üst tarafında içerde ki bilya değişti ama hala kesilmeyen bi ses var sol tarafında arabanın, engebeli yolda tak tuk ses geliyor bide boşlukta gibi oluyor sol taraf. Her gittiğim usta bu değişince olacak diyor ama olmuyor :)

Geri
Üst Alt