Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Araç muayenesi hk.

Emree3825

Kayıtlı Üye
Mart ayında yayınlanacak kusur bültenini herkesin ulaştırma bakanlığı internet sayfasından kontrol etmesini tavsiye ediyorum araç muayenesi kolaylaşıyor bazı kusurlar değişiyor basit denebilecek ağır kusurlar hafif kusur olarak karşımızı çıkacak

Mart ayında yayınlanacak kusur bültenini herkesin ulaştırma bakanlığı internet sayfasından kontrol etmesini tavsiye ediyorum araç muayenesi kolaylaşıyor bazı kusurlar değişiyor basit denebilecek ağır kusurlar hafif kusur olarak karşımızı çıkacak
örneğin airbag ışığının yanması artık hafif kusur

motor no okunmuyor gibi sallama hafif kusurlar giriyorlar. ben kapağı açtım laps diye yerini bilmediğim halde okudum hemen.

ayrıca lastikte kesik ağır kusur. arkadaş kesik lastiği ile geçti.

keşke adam gibi yapsalar ama yapmıyorlar gibi.

motor no okunmuyor gibi sallama hafif kusurlar giriyorlar. ben kapağı açtım laps diye yerini bilmediğim halde okudum hemen.

ayrıca lastikte kesik ağır kusur. arkadaş kesik lastiği ile geçti.

keşke adam gibi yapsalar ama yapmıyorlar gibi.
Öyle işte dediğin gibi değiş o işler motor numarası değil o kapağın altında baktığın şasi numarası dışarıdan bakıpta kafanızda kurup sağda solda çalışanlara sallamayın tavsiyemdir
[doublepost=1518171748,1518171614][/doublepost]
Kriterler bence çok önemli. Benim için muayene de motor No okuyamama kusur bile saymazken , airbag ışığı yanıyorsa ağır kusur sayarim ve onemli olur. Yani kime Gore neye göre...

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.
Kusurları ulaştırma bakanlığı belirlediği için elden birşey gelmiyor özel sektör görünüyor ama bakanlığın yönetiminde ve ödenen muayene ücretinin %50 si devletin
[doublepost=1518171832][/doublepost]
Umarım daha iyi ve kolay olur
Bazı bizimde basit gördüğümüz ağır kusurlar hafif olacak 1300 küsür kusur bülteni 800 küsüre düşüyor iyi şeyler olacak

Öyle işte dediğin gibi değiş o işler motor numarası değil o kapağın altında baktığın şasi numarası dışarıdan bakıpta kafanızda kurup sağda solda çalışanlara sallamayın tavsiyemdir
[doublepost=1518171748,1518171614][/doublepost]
Kusurları ulaştırma bakanlığı belirlediği için elden birşey gelmiyor özel sektör görünüyor ama bakanlığın yönetiminde ve ödenen muayene ücretinin %50 si devletin
[doublepost=1518171832][/doublepost]
Bazı bizimde basit gördüğümüz ağır kusurlar hafif olacak 1300 küsür kusur bülteni 800 küsüre düşüyor iyi şeyler olacak
işin aslı; çok önemli olan bu konuda önemsizleri önemli yapmamak, gerçekten şart olanları da sulandırmamak gerekiyor. ilk başlarda trafik seti yangın tüpü reflektör vs şarttı sonra herkes birbirinden alınca vazgeçildi halbuki çok önemli mutlaka olmalı her araçta.çözüm basit; her araca özel barkod vb. birşey yaparsın yapıştırırsın bu saydıklarıma ondan sonra araca özel olur kimse kimseye veremez..

Kusurları belirleyen kurum ulaştırma bakanlığıdır tüvtürk sadece uygulayıcıdır bu yüzden bakanlık yapıyor topu bize atıyor sorumluluk almıyor uğraşan biz oluyoruz

Geri
Üst Alt