Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Araç Isınmıyor

Ah ahhhh... arkadaşlar genelde ankara soguklaru icin yazmissiniz... erzurumda soguk ve ben de muzdaribim gec isinmasindan..onceki aracim dizeldi dedikki dizeller gec isinir..simdi aracim benzinli ama o da gec ısınıyor. Ama dizelden daha cabuk olduğu kesin..ben bugu acma performansini da begenmiyorum..bugu modunda klimada devrede oluyor ama bugu gec aciliyor.. kazasiz surusler diliyorum

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Ah ahhhh... arkadaşlar genelde ankara soguklaru icin yazmissiniz... erzurumda soguk ve ben de muzdaribim gec isinmasindan..onceki aracim dizeldi dedikki dizeller gec isinir..simdi aracim benzinli ama o da gec ısınıyor. Ama dizelden daha cabuk olduğu kesin..ben bugu acma performansini da begenmiyorum..bugu modunda klimada devrede oluyor ama bugu gec aciliyor.. kazasiz surusler diliyorum

Benim bütün derdim -3, -5 derece soğuklar için ama sizi düşünemedim bile

Eleştiri bana geldi sanırım. :)
Ben bir gözlemimden bahsetmiştim. Yoksa DCI motor TDI'ın hiç bir konuda yanına yaklaşamaz.
Onun dışında bu durum ile ilgili yapmış olduğunuz teknik açıklama bence mantıklı ve doğru.
Ama inancım o ki; bu fıstıktaki bu kusur ilerleyen süreçlerde yapılan argeler ile birgün mutlaka çözülecektir.
Renoya 2 sene 70000km bindim. Altını tekrar çiziyorum, buna şanzumanda dahil hiç bir konuda leondan daha iyi değil.

Yok kardeşim estağfirullah. Bizde hata yapabiliriz. Sonuçta herkes bildiği kadar açıklıyor :)

Kemerini tak, yoluna bak...

Dün aracımın 15.000 bakımı vardı ilk bakımını yaptırmış oldum bu arada merak edenler için Doğuş Oto Çankaya’da yaptırdım 750 lira tuttu. Şikayetiniz var mı diye sordular ısınmıyor motor dedim ona yapacak bişey yok bunlar böyle geç ısınıyor cevabı aldım. Sunroof tan ses geliyordu bakımını yaptılar ses kesildi. Sabah hava çok soğuk değildi 0 derece civarıydı araba yine 10 dakika yol aldıktan sonra ısınmaya başladı yani bakım sonrası pek bişey değişmemiş. Böyle kullanmaya devam edicez artık bir süre daha :)

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Dün aracımın 15.000 bakımı vardı ilk bakımını yaptırmış oldum bu arada merak edenler için Doğuş Oto Çankaya’da yaptırdım 750 lira tuttu. Şikayetiniz var mı diye sordular ısınmıyor motor dedim ona yapacak bişey yok bunlar böyle geç ısınıyor cevabı aldım. Sunroof tan ses geliyordu bakımını yaptılar ses kesildi. Sabah hava çok soğuk değildi 0 derece civarıydı araba yine 10 dakika yol aldıktan sonra ısınmaya başladı yani bakım sonrası pek bişey değişmemiş. Böyle kullanmaya devam edicez artık bir süre daha :)

Sıkıntı yok ya üflemiyor dediğin için problem yaşamıştık. Ama ısınma evet 5-10dk sürüyor. Bende ateca var oda aynı önceden opel vardı o bir tık daha hızlı lada vardı vega 1-2 dk'da içeriyi hamam yapıyordu :D üstüne tanımam sonuçta soğuk iklime göre üretilmiş bir araç :D

Sıkıntı yok ya üflemiyor dediğin için problem yaşamıştık. Ama ısınma evet 5-10dk sürüyor. Bende ateca var oda aynı önceden opel vardı o bir tık daha hızlı lada vardı vega 1-2 dk'da içeriyi hamam yapıyordu :D üstüne tanımam sonuçta soğuk iklime göre üretilmiş bir araç :D

Sıkıntı yok üstad olur öyle anlaşmazlıklar :) yalnız ben yine de içeriyi ısıtma konusunda da biraz zayıf olduğunu düşünüyorum tabi diğer araçlarıma göre kıyaslama yapınca :D

Merhaba soyledıklerınızı bende yasadım oncelerı fakat benım aracım 2000 model sıgno klımatronık sıstemının aynı olacagını sanıyorum aracınızın klıma kısmı ıkı yonlu hava alısı saglıyor ılk acınca dısarıdan yanı soguk havayı ısıtmaya calısıyor ıkıncısı arac ıcı donus havası alma modu var onu actıgınızda ıcerdekı yanı dısarıya gore nıspeten daha sıcak havayı ısıtıp peteklere donus yapıyor buda halıyle daha sıcak hava demek oluyor deneyebılırsenız farkı olacaktır ıyı gunler

Merhaba soyledıklerınızı bende yasadım oncelerı fakat benım aracım 2000 model sıgno klımatronık sıstemının aynı olacagını sanıyorum aracınızın klıma kısmı ıkı yonlu hava alısı saglıyor ılk acınca dısarıdan yanı soguk havayı ısıtmaya calısıyor ıkıncısı arac ıcı donus havası alma modu var onu actıgınızda ıcerdekı yanı dısarıya gore nıspeten daha sıcak havayı ısıtıp peteklere donus yapıyor buda halıyle daha sıcak hava demek oluyor deneyebılırsenız farkı olacaktır ıyı gunler

Fikir için teşekkür ederim onu da denedim ama araba buğu yapmasın diye otomatik olarak kapatıyor kısa sürede ben de unutuyorum tekrar açmayı :)

Seat ve vag grubu araçlar geç ısınıyor bunu kabul ediyorlar zaten kullanma kılavuzunda da belirtmişler
Ayrıca fan ve klima için uzmanların araç çalışır çalışmaz açılmasının ne kadar zararlı olduğunu belirtirler
Araçla 2-3km gidince yavaş ısınıyor o zaman fanı devre ye alırsanız daha kısa sürede ısınır ve içeriye boşuna soğuk hava üflemez

Geri
Üst Alt