Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Araç Isınmıyor

denizbalku

Kayıtlı Üye
Malum kış günlerindeyiz gece ayrı gündüz ayrı bir soğukla boğuşuyoruz.
Önceki araçlarım ki hepsi eski modellerdi (honda, renault, volvo, pegeout vs.) Ankaranın soğuğunda 5 dakikada rolantide bile çalışsa ısınırdı kaloriferi sıcacık üflerdi. Şimdi Leon FR beni hasta edecek utanmasa. Mesela sabah 20 dakika kullandım arabayı, hadi biraz yokuş iniyorum desem 5 km yol gidiyorum az da değil araba illaki yüke biniyor ama soğutma sıvısı 50 derece gösteriyor kalorifer Hİ konumda olmasına rağmen doğru dürüst ısıtmıyor.
Merak ettiğim şey bu sadece benim başımda bir dert mi sizin araçlarınız da bu şekilde mi arkadaşlar.

malesef aracın ısınması o kadar iyi değil evin diğer aracı Tucson abartısız söylüyorum 150-200 mt gidince içeri ılık hava veriyor 1 km geçince yakarcasına ısı veriyor ancak benim arabam 5-6 km gidiyor daha ısınma göstergesi yeni 2 diş oluyor ve içeri ılık bi hava veriyor 10 km sonrasında normal sıcaklık vermeye başlıyor. bu araçların özelliği sanırım bu endişe edecek bir durum yok.

Havalandırma ızgaralarından gelen havanın şiddeti de çok düşük ellerimi yapıştırınca ancak hissediyorum. Arabayı satmayı bile düşündüm ya resmen sırf bu soğuk yüzünden.

genel olarak seatların handikapı ısıtma soğutma sorunları

Peki servise bu durumu iletsek yapabilecekleri bişey filan yok mu acaba donacak mıyız böyle her kış :(

Malum kış günlerindeyiz gece ayrı gündüz ayrı bir soğukla boğuşuyoruz.
Önceki araçlarım ki hepsi eski modellerdi (honda, renault, volvo, pegeout vs.) Ankaranın soğuğunda 5 dakikada rolantide bile çalışsa ısınırdı kaloriferi sıcacık üflerdi. Şimdi Leon FR beni hasta edecek utanmasa. Mesela sabah 20 dakika kullandım arabayı, hadi biraz yokuş iniyorum desem 5 km yol gidiyorum az da değil araba illaki yüke biniyor ama soğutma sıvısı 50 derece gösteriyor kalorifer Hİ konumda olmasına rağmen doğru dürüst ısıtmıyor.
Merak ettiğim şey bu sadece benim başımda bir dert mi sizin araçlarınız da bu şekilde mi arkadaşlar.
@denizbalku öncelikle geçmiş olsun. Aracın kaç model?
Fan hızı son ayardayken mi az üflüyor?
Bilgi verme şansın var mıdır?

Teşekkürler

Kemerini tak, yoluna bak...

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Geri
Üst Alt