Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

araç hareketsizken direksiyondan gelen ses

3-5 ay uzun bir zaman. En fazla 1 ay daha bekleyebilirsiniz ses kesilebilir forumda birçok arkadaş bunlarla karşılaşmıştı. Ama servise gidiyorsanız yinede kesinlikle baktırın yinede faydası var...

Frene basılıyken mi yapıyor sesi yoksa basmadan mı ?

bugün direksiyon sorunumu hallettmek için servise giitim. ustalar da gördüler sesi kendileri duydular. yaklaşık 2 saat uğraştılar sonra bir arkadaş çağırdı beni ustanın yanına. dedim heralde iş tamam usta da sorunun sebebini söyleyecek.
usta dedi ''ses soldan sağa geçti''
eline salık usta dedim:D:D
yağladık balladık ama sesi geçiremedik diyorlar. fakat amortisörler mi ne yer değiştirince ses de yer değiştirmiş. pazartesi kesin sebebini bulup gerekirse garantiden parça siparişi falan verilecekmiş. açıkçası canım sıkıldı biraz, aracım 1 aylık daha. sağlık olsun, sanırım nazar değdi aracıma:)
acaba dedim her araçta var mı bu sesten biraz. sıfır bir araca bindim daha bantları koruyucuları falan duruyor, ustayla beraber baktık tık yok araçta. bana serviste spor yaylar takıldı ona bağlıyorum ben o sırada bir parça zarar mı gördü artık ya da başka bir şey mi artık kafama takmak istemiyorum pazartesi verecem bakalım neticeyi aktarırım.

İnşallah takozları kesmemişlerdir yayları takarken.
Yay montajı esnasında amortisörün kolunun üzeri çizildiyse (Parlak nikelaj parça, çoğunlukla üzerinde tozluk olur) uzun vadede amortisörlerin patlamasına sebep olur. Sorununuzla bağımsız olarak kontrol etmenizi öneririm.

İnşallah takozları kesmemişlerdir yayları takarken.
Yay montajı esnasında amortisörün kolunun üzeri çizildiyse (Parlak nikelaj parça, çoğunlukla üzerinde tozluk olur) uzun vadede amortisörlerin patlamasına sebep olur. Sorununuzla bağımsız olarak kontrol etmenizi öneririm.

ok gittiğim zaman söyleyeceğim kontrol etmeleri için, sağolun.

bendede ses geliyo yeni aldım aracı ama benim bariz direksiyon gobeğinden geliyor... yarın sabah gitcem servise...

Ama ben seatin servisindeki ustalara zerre kadar guvenmiyor ve bu işleribilmediklerini üşünüyorum...

bunlar tüm leonlarda var kronik:) demek daha kolay onlar için... versinler paramı yada garantiden karşılasınlar bak ben sanayideki ustalara hepsini nasıl yaptırıyorum..

Yaklaşık 2 hafta önce bizde aldık 2.el leon araç 4 aylık 6binde 1.4tsi aynı ses bendekindende geliyor. Sonucu paylaştığınızda bende servise götürmeyi düşünüyorum.Çok rahatsız edici bi durum Gacur gucur..

Geri
Üst Alt