Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Araç Basma Yardım

mahmutkilic

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba konuyu doğru yeremi açtım bilmiyorum ama bu araç basma olaylarından çok anlamıyorum daha önce orjinal 18 jantlı leon fr sahibiydim aracı aldığımda önlerde namiştain yapımı coilover arkalarda ise eibach yay vardı basıklığından ve görüntüsünden çok memnundum ama araç çok sekme yapıyordu. şimdi ise dizel 17 jantlı leon sahibiyim kısmet olursa bu aracımıda basmak istiyorum aracımda şuan maşpiyel falanda var eklediğim resim eski resmi ancak bütcem sıkıntılı olduğundan coil düşünmüyorum frdaki yüksekliği baz alarak bu konuda ne yapabilirim mahallemin yolları çok kötü birde ben dip basık araçta çok sevmiyorum. bu konuda yardımınıza ihtiyacım var bu durumu en uygun ve en konforlu istediğim şekilde nasıl çözebilirim hangi marka ve kac cm yay takmam gerekir yardımlarınızı rica ediyorum.

Herkese iyi forumlar.
kX6qDW.jpg

vJPO0D.jpg

Arkadaşlar merhaba konuyu doğru yeremi açtım bilmiyorum ama bu araç basma olaylarından çok anlamıyorum daha önce orjinal 18 jantlı leon fr sahibiydim aracı aldığımda önlerde namiştain yapımı coilover arkalarda ise eibach yay vardı basıklığından ve görüntüsünden çok memnundum ama araç çok sekme yapıyordu. şimdi ise dizel 17 jantlı leon sahibiyim kısmet olursa bu aracımıda basmak istiyorum aracımda şuan maşpiyel falanda var eklediğim resim eski resmi ancak bütcem sıkıntılı olduğundan coil düşünmüyorum frdaki yüksekliği baz alarak bu konuda ne yapabilirim mahallemin yolları çok kötü birde ben dip basık araçta çok sevmiyorum. bu konuda yardımınıza ihtiyacım var bu durumu en uygun ve en konforlu istediğim şekilde nasıl çözebilirim hangi marka ve kac cm yay takmam gerekir yardımlarınızı rica ediyorum.

Herkese iyi forumlar.
kX6qDW.jpg

vJPO0D.jpg
Öncelikle aracına ve modeline uygun yay bulöan gerekli...hepsinin seri kodları var...namıştayn bilmem ne hasab hüseyin coil yok cevdet yay filan bunlardan uzak durun,aracın dengesini bozar...eğer maddi imkanın varsa VOGLANT yada EİBACH coilover set al...bitir işi...eğer bütçen azsa ön 35 arka 30mm yine H&R VOGLAND yada EİBACH yay tak...çok basmaz ama,aracın dengeli olur,stabil olur...diğer türlü yaptığın herşey aracına uzun vadede zarar verir..neticede bu yay ve coil sistemler birçok mühendislik aşamasından geçerek tasarlanmakta...dediğim 3 marka dışında herşeyi uzak tut aracından ve tabi bu markaların araç için ürettiği(mesela leon 5f yada mk3 yada mk2 1.6 tdi,cupra vs.) gibi motor ve ax hacmine özel helezon yaylarını al....he diosan ki 30mm beni kesmez zaten 4 ün üzerine spor amortisör yani coilover set gerekir...sağlıklı ona budur...en başta belirttiğim gibi...yapmasan olurmu olur direk 5 lik yay da koyabilirsin...amortisör patlatma riskini,ön amortisör takozlarını ve ön takıö rot koşlarını,rot balans ı kısadan dağıtmak istersen;) iyi forumlar

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Geri
Üst Alt