Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Araç alacağım bilgilerinize ve deneyimlerinize ihtiyacım var

nikolayski

Kayıtlı Üye
Herkese merhaba;

Uzun zamandır araçlara bakmaktayım.En son 2 araç arasında kaldım.Engellimden dolayı indirimli alacağım.

1- seat leon fr 1.4 150 bg act dsg

ek donanım olarak
- anahtarsız çalıştırma
- geri görüş kamerası
- sürüş asistan paketi
- seat ses sistemi
bunlarla birlikte indirim sonrası 71.000 TL gelmektedir.Ancak seat konusunda korkularım var.Sesi içeri çok vermesi ve servis de yaşanan sıkıntılar.Ayrıca yeni leon da sunroof da perde kullanmışlar.Bu perde ne kadar sağlıklı olur.

2- yeni golf 1.4 tsı bmt ps highline dsg

- çift bölgeli tam otomatik klima
- sürüş konfor paketi (hız sabitleyici ve ön-araka park mesafe sensörü)
- 17 inç jant
- kendiliğinden kararan iç dikiz,coming home - leaving home yağmur sensörü
- elektrikli katlanır çevresel aydınlatmalı , led stop lambalar ve dinamik arka sinyal lambalar
- panoramik açılır cam tavan
- dinamik viraj farlarına sahip led ön farlar
- şehir içi acil fren desteği
- 14 yöne ayarlanabilir spor koltuk
golf de bu bu da bana 80.000 tl gelmekte.

Sizce 10 bin fark vermek mantıklı olabilir mi? Bu konuda lütfen yardımcı olursanız sevinirim.

Bana indirimli fiyatı normal 110.00 tl yi buluyor

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Şimdiden hayırlı olsun.Sonuçta ikiside güzel araç, aynı platformu kullanıyorlar ve bir çok parça aynı..Leon fr daha sportif, hatları daha keskin ve led farlarda iyileştirme yapıldı vs..Golf ise daha klasik, yumuşak hatlar ve arada 10bin fark.Genç olduğunu da var sayarsak hırçın birşey olsun diyorsan Leon Fr ı alacaksın, keyfine bakacaksın...

Not:2016 Fr 150 dsg kullanıyorum.

Şimdiden hayırlı olsun.Sonuçta ikiside güzel araç, aynı platformu kullanıyorlar ve bir çok parça aynı..Leon fr daha sportif, hatları daha keskin ve led farlarda iyileştirme yapıldı vs..Golf ise daha klasik, yumuşak hatlar ve arada 10bin fark.Genç olduğunu da var sayarsak hırçın birşey olsun diyorsan Leon Fr ı alacaksın, keyfine bakacaksın...

Not:2016 Fr 150 dsg kullanıyorum.

Allah razı olsun.Benim gönlüm Fr dan yana ancak dediğim gibi ses ve servis konusunda kafamı karıştırıyor. Birde sunroofa perde takılması yinede bilgilerin için teşekkürler..

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Herkese merhaba;

Uzun zamandır araçlara bakmaktayım.En son 2 araç arasında kaldım.Engellimden dolayı indirimli alacağım.

1- seat leon fr 1.4 150 bg act dsg

ek donanım olarak
- anahtarsız çalıştırma
- geri görüş kamerası
- sürüş asistan paketi
- seat ses sistemi
bunlarla birlikte indirim sonrası 71.000 TL gelmektedir.Ancak seat konusunda korkularım var.Sesi içeri çok vermesi ve servis de yaşanan sıkıntılar.Ayrıca yeni leon da sunroof da perde kullanmışlar.Bu perde ne kadar sağlıklı olur.

2- yeni golf 1.4 tsı bmt ps highline dsg

- çift bölgeli tam otomatik klima
- sürüş konfor paketi (hız sabitleyici ve ön-araka park mesafe sensörü)
- 17 inç jant
- kendiliğinden kararan iç dikiz,coming home - leaving home yağmur sensörü
- elektrikli katlanır çevresel aydınlatmalı , led stop lambalar ve dinamik arka sinyal lambalar
- panoramik açılır cam tavan
- dinamik viraj farlarına sahip led ön farlar
- şehir içi acil fren desteği
- 14 yöne ayarlanabilir spor koltuk
golf de bu bu da bana 80.000 tl gelmekte.

Sizce 10 bin fark vermek mantıklı olabilir mi? Bu konuda lütfen yardımcı olursanız sevinirim.

2016 temmuz sonu 1.4 TSI LEON FR ACT 150hp manuel aldım ekstraları büyük ekran ve 18 lik jant ufak bi indirimle 75.000 di yani o fiyata nerede satıyolar satıp alayım hemen

@nikolayski kardeşim ses derken nasıl bir ortam istiyotsun. Volkswagen grubu araçlar piyasadaki en sessiz araçlardır. Skoda, Seat, Audi, Volkswagen, Bentley, Porsche vb. Burada ki kritik nokta şu. Vw ağır çizgileri kullanan bir tasarım şablonuna sahip, sportif yüzü olarak Seat ı kullanmakta. Sen sportif istiyorsan Seat alacaksın normal diyorsan Golf alacaksın. Tabi birde şu açıdan bak yılda ortalama 13.000 adet satan golf yaklaşık 8.000 adetini filoya veriyor. Arabanla fark yaratmaksa niyetin bu aracı gördüklerinde kiralamadır diyenler ilk sırayı alır :)

Evet ilk başta yazıda yoktu ama sonradan düzeltmiş arkadaşımız indirimin neye istinaden olduğunu belirtmiş.. yoksa ben de ilk önce ne fiyatı bu demiştim..
Şimdi şahsi fikrimi soruyorsanız

FR: kısaltma olarak Formula Racing kısaltmasıdır.. bu iki kelime zaten arada kaldığınız golf ile arasındaki en büyük farkı ortaya koyuyor.
Bana GOLF GTI mı FR mı? Deseydiniz GTI derdim ama highline bir Golf ile (güçlü olmayan bir motor, ailesel kullanım) FR arasında seçim sorsaydınız kesinlikle FR derdim..

Geri
Üst Alt