Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Araç çalışıyor ama...

yildirim67

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba. 1.6 benzin/lpg bse motor leonum var. Öncelikle sorun lpg ile ilgili değil çünkü benzinde de denediğimde aynı sorunu yapıyor. Aracı ilk çalıştırmada marşa basıyorum marş aliyor gayet sorunsuz ama gaza hafif dokunmadan çalışmıyor. Şöyle anlatayım aracı sıcak veya soğuk hava farksız 2 gün 3 gün 10 gün yatsın hiç çalıştırmayayım gidiyim marş basıyım tık diye aliyor marşı araç sorunsuz çalışıyor. Araç ile seyahat ettiğimde aracı sağa çekiyim 10 dk işimi göreyim yine sorunsuz çalışıyor fakat en az 1 saat en çok 10 saat araç çalışmasın yine marş aliyor fakat çalışmıyor gaza hafif dokunmam gerekiyor çalışması için. Yani kısaca araç ilk çalıştıktan 1 ila 10 saat arası park halinde durduğunda tekrar çalışmaya kalktığımda gaza dokunmadan kalmıyor. Ama ilk 1 saate kadar ve 2 günden sonrasında sıkıntı olmuyor. Umarım kendimi ifade edebilmişimdir. Sorunun sebebi ne olabilir acaba.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Aynı sorun hatta biraz daha kötüsü bendede vardı araba yarım gazla çalıştıra biliyordum gazdan ayağımı çektiğimde ise sanki gaza basıp çeker gibi stop edecek mis gibi devir ibresi düşüyor kalkıyordu.3 kere filan ustaya bıraktım usta tamam hallettik dedi ertesi gün gene aynı muayene için gaz borularına levha kaplatmaya gittiğimde arabayı lifte kaldırdığımızda egzoza giren oksijen sensoru olması lazım beyaz kablosu kopmuş ekledim sonra sorunum büyük ölçüde düzeldi binde bir çok hafif gaza basarak çalıştırıyorum gaz alıp verme filan kalmadı (Boğaz kelebeği, lamda sensoru, buji ve kabloları yeni değişti)
Tavsiyem sende lifte kaldır bi bak derim.

Geri
Üst Alt