Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

antalya yolculuğu hakkında bilgi

emre yamanlı

Kayıtlı Üye
Merhabalar arkadaşlar

13. agustos cuma günü senelik iznim başlıyor. Eşim,ben ve 6 aylık oğlumuzla Antalya' ya gideceğim Allah nasip ederse. Fakat ucak biletleri 700 (gidiş-dönüş) lira tutuyor. Arabamla gitsem daha rahat ve daha uygun olmazmı (ibiza 1.4). Antalya ya giden arkadaşlar varsa, ne kadar yakıt harçamışlardır. Fikirlerinizi almak istedim.

Saygılar

Emre hocam Allah ağız tadı ile yolculuk ve tatil geçirmenizi nasip etsin.
Araçta lpg var mıydı ?
Eğer varsa kendimden örnek vereyim 1000 km yolu 100-110 km hız ile 150-170 lira arasına gidiyorum.
Eğer lpg yok ise 90-100 km ile (genelde 90 km) zamanında 1000 km yolu 200-250 lira arasına gitmiştim.

Yorulmam dersen arabanla git derim. Hem orada da işine yarayacaktır. Dolmuş-otobüs-taksi ile uğraşmamış olursun. Şahsen ben artık düldül olmadan wc ye bile zor gidiyorum :)

araba daha rahat bencede ordada ihtiyaç duyacaksınız. yanlız uzunyol biraz risklidir dikkatli olunuz lütfen

Emre hocam Allah ağız tadı ile yolculuk ve tatil geçirmenizi nasip etsin.
Araçta lpg var mıydı ?
Eğer varsa kendimden örnek vereyim 1000 km yolu 100-110 km hız ile 150-170 lira arasına gidiyorum.
Eğer lpg yok ise 90-100 km ile (genelde 90 km) zamanında 1000 km yolu 200-250 lira arasına gitmiştim.

Yorulmam dersen arabanla git derim. Hem orada da işine yarayacaktır. Dolmuş-otobüs-taksi ile uğraşmamış olursun. Şahsen ben artık düldül olmadan wc ye bile zor gidiyorum :)
oooo bora hocam sagol bilgiler için. Ben orjinalciyim biliyorsun. Bu benzin acıtsada. Kıyamıyorum ibizama :) ozaman her türlü 500 tl gider yakıt.
[doublepost=1470917193,1470917061][/doublepost]
araba daha rahat bencede ordada ihtiyaç duyacaksınız. yanlız uzunyol biraz risklidir dikkatli olunuz lütfen
aynen, araçla gidersem pür dikkat, acele etmeden gitmem gerekli. Allahın izniyle ... teşekkürler seçkin

Yolda çok aşırı radar ve eds var bunlarida unutma eğer otele gidiyorsan uçak derim

Antalya çok sıcak haberiniz olsun :) Gezeriz,şuraya gideriz,buraya gideriz derseniz araçla gelmeniz mantıklı bence. Birde çocuk varmış. İnanın sıcak ve nemden bazen nefes alınmıyor.

eğer gezmem, otelden çıkmam derseniz uçak en mantıklısı. Yor yorgunluğu, radar stresi vs. kafa rahat. Ama gitmişken gezeriz derseniz aracınızı alın derim. Zaten uzun yolda fazla yakmıyor bu araç.

Antalyadan bilgi veriyorum ateş ediyor gençler

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yolda çok aşırı radar ve eds var bunlarida unutma eğer otele gidiyorsan uçak derim
Otele gidiyoruz kardesim, uyarilar icin tesekkur ederim. Zaten ufaklik oldugu icin ve hizida cok sevmedigim icin radara yakalanmam insallah :)
[doublepost=1471012343,1471012200][/doublepost]
Antalya çok sıcak haberiniz olsun :) Gezeriz,şuraya gideriz,buraya gideriz derseniz araçla gelmeniz mantıklı bence. Birde çocuk varmış. İnanın sıcak ve nemden bazen nefes alınmıyor.
Yandik desenize :) otelden sıkılırsak en azindan altimizda bi arac olur diye dusunduk. Cunku antalyada taksiler cok pahaliymis
[doublepost=1471012404][/doublepost]
Antalyadan bilgi veriyorum ateş ediyor gençler

Sent from my iPhone using Tapatalk
:) :)
[doublepost=1471012856][/doublepost]Arkadaslar karar verdik.Aracla cikiyoruz.
Sebepler ise,
1)Ucak biletlerinin pahaliligi
2)Bebek arabasi, canta valiz tasima derdi
3)Havalimani 1 saat once git, ucagin havalanmasinin bir saati bulmasi, valiz cikmasin bekle, bunun gibi havaalani sıkintılari
4) otele transfer ve taksi fiyatlarinin uçuk olmasi

Hepinize verdiginiz bilgiler icin tesekur ederim

1.4 atmosferik araçla sürekli klima açık ve ortalama 90km/h ile yolculuk yaptığın düşünülürse 900km yol yaparsın.

Geri
Üst Alt