Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Ampül Çeşitleri Ve Renkleri

ismail17

Kayıtlı Üye
Hepinize Keyifli Forumlar
Malum kışa girdik biraz geç olsada kışlık boya koruma bakımı için yakında yine Adana Detailing'in yolunu tutacağız ama bu sefer farklı bir konuya kafam takıldı. dedim aracın boyasını içini dışını temizliyoruzda neden ampüllerini temizlemiyoruz :) Sonuçta halojen ampülle el değerse ve kirlenirse ömrü çok daha kısalıyor ve ampül bu ışık yayıyor madem öyle temiz olsun aracım konusunda orjinalliğe çok önem verdiğim için aracımın üzerinde farklı ne olduğu bilinmeyen kalitesiz ampül istemiyorum. bu gün 80.000 bakımı için servise gittiğimde ön sinyal lambalarımın çok soluk yandığı dikkatimi çekti bende hepsini yenileyeyim istedim fakat servisten aldığım büyük kafalı p21w turuncu sinyal ampülü ( Bu arada Osram marka ) gökkuşağı hesabı alalı bulalı bir renk yanıyor. bu durum canımı çok sıkınca bende hepsini philips marka ampüle çevireyim dedim. işte şimdi esas konuya geldik aracın dörtlülerini ele alacak olursak ? ön sinyal lambaları turuncu ? sağ sol tamponlardaki t10 dipsiz ampüller sarı ? arka stopların içindeki ampüller sarı ? acaba siz değerli büyüklerim abilerim en azından aracımızın üzerindeki dörtlü lamlarının orjinalinde hangi renk olduğunu kesin bilen bir abimiz açıklar ise hem sağlıklı bir bilgi edinmiş olur hemde aracımızda doğru ampülleri kullanmış oluruz çünkü bana farklı geliyor dörtlüleri yakında önlerin turuncu kalanların sarı yanması ? hepinize hayırlı geceler keyifli forumlar ....

Geri
Üst Alt