Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Akü ve şarj dinamosu sorunu(Tüm ikazlar yandı)

kartalkale

Kayıtlı Üye
Merhaba, 2 gün önce arabanın elektrik sistemi bir anda kesildi. Akü üzerindeki sigortaya bağlı kablo yanmış, 2 tane sigortayı da attırmış. Sigortalar değişti, dün yine aynı sorun oldu.

Hava yastığı, abs ve akü ikaz işareti araç giderken yandı, farlar sönmeye başladı, direksiyon sertleşti eve zor attım kendimi.

Bugün başka ustayı aradım, şarj dinamosu konjektörü arızalanmış olabilir dedi. Kömürü kolay kolay bitmez dedi. Yaşayan var mı? Konjektör pahalı mıdır? Ankara'dayım.

Sorun sadece kömürdeyse bir para tutmaz işçili fazla olabilir.

Merhaba, 2 gün önce arabanın elektrik sistemi bir anda kesildi. Akü üzerindeki sigortaya bağlı kablo yanmış, 2 tane sigortayı da attırmış. Sigortalar değişti, dün yine aynı sorun oldu.

Hava yastığı, abs ve akü ikaz işareti araç giderken yandı, farlar sönmeye başladı, direksiyon sertleşti eve zor attım kendimi.

Bugün başka ustayı aradım, şarj dinamosu konjektörü arızalanmış olabilir dedi. Kömürü kolay kolay bitmez dedi. Yaşayan var mı? Konjektör pahalı mıdır? Ankara'dayım.

Mehmet Ustanın dediğine göre arabanın ne olduğunu söylerse kesin bir yardım yapabilirdim diyor. 0553 897 21 03 telefon numarasını arayıp detaylı bilgi ve masraf ne kadar tutar öğrenebilirsin hocam.

sigortayı düşük amber taktıysa da olabilir. Usta çok önemli bu işlerde. Aynı şey benimde başıma geldi.

sigortayı düşük amber taktıysa da olabilir. Usta çok önemli bu işlerde. Aynı şey benimde başıma geldi.
Ondan ben de şüpheleniyorum. Sigorta taktı ama amperi düşük taktı gibi geldi. Ben araştırdım 175 amper filan takıyorlarmış dedim, o kadar yüksek takılmaz demişti, 50 amper takmıştı, o da etkilemiş olabilir. Bizim araçlarda(Seat Cordoba 2005) acaba akü sigortaları kaç amper? 50 olan da var ama hepsi okunmuyor.
[doublepost=1517570334,1517570300][/doublepost]
Mehmet Ustanın dediğine göre arabanın ne olduğunu söylerse kesin bir yardım yapabilirdim diyor. 0553 897 21 03 telefon numarasını arayıp detaylı bilgi ve masraf ne kadar tutar öğrenebilirsin hocam.
Teşekkür ederim, gün içinde müsait zaman arayacağım.

Ondan ben de şüpheleniyorum. Sigorta taktı ama amperi düşük taktı gibi geldi. Ben araştırdım 175 amper filan takıyorlarmış dedim, o kadar yüksek takılmaz demişti, 50 amper takmıştı, o da etkilemiş olabilir. Bizim araçlarda(Seat Cordoba 2005) acaba akü sigortaları kaç amper? 50 olan da var ama hepsi okunmuyor.
[doublepost=1517570334,1517570300][/doublepost]
Teşekkür ederim, gün içinde müsait zaman arayacağım.

Ne demek hocam istediğin zaman arayabilirsin.

S.A bende 2006 ibiza var, sizin başınıza gelen olayı bende yaşadım. elektriğin kesilip direksiyon arızası vs. ikazlarının yanması akünün bitmesiyle oluyor. Bunun nedenide şarj dinamosunun tetikliycisi yüzünden arabanıza marş yaptınızda tetikliyici vasıtasıyla hemen şarj dinamosu devreye girip aküyü şarj ediyor. bnm aracımda turbo boost ve akü ölçer var ordan takip ediyorum. Şimdi tahminen tetikleyicinin kablosu çıkmıştır çok berbat bir yerde marş yaptıktan sonra aracınızı bin devri geçirin buna manuel tetik deniyor şarj dinamonuz devreye girip akünüzü şarj eder

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

düzeltme 3 bin devri geçirmeniz gerek

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri
Üst Alt