Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Açılmayan bagaj sorunu

LedZeplin

Kayıtlı Üye
2011 tsi aracımın bagajını açmaya çalıştığımda ses geliyor asla açılmıyor(seat amblemini kaldırınca digital bir ses geliyor).1 haftadır böyle,bekledim belki düzelir diye ama nafile.Sanırım emri veriyor ama uygulamıyor.Bugün özel bir servise götürdüm,bagaj kilidi komple yenilecek dedi ve işçilik hariç 420 tl orjinal kilidin fiyatını verdi,zaten seatların arka kısımlarının yan sanayisi olmuyormuş.Acaba farklı bir çözümü olur muydu diye düşünüyorumNe bileyim belki araç kilitlerinden anlayan bir anahtarcı da yapabilir miydi?

Geçmiş olsun.Fakat çok para kırık yok çıkık yok.Başka alternatifleri olması gerek.

;)Benimde kumandadan aç yaptığımda şöför kapısı açılmıyor anahtarla açıyorum bazende açılıyor.

Geçmiş olsun.Fakat çok para kırık yok çıkık yok.Başka alternatifleri olması gerek.
teşekkürler..malesef manuel açsam bile kapandığı anda hiçbir şekilde açılmıyor..kırık olmasa da motorlu bir sistemi olduğu için sıkıntı çıkarabiliyormuş bu model leonlar..motor arızası gibi..
kilidin değişmesi gerekiyormuş,bikaç yere daha sordum bu sabah..hem istanbul hem izmir ana servislere sordum kilit motorunu 355 tl fiyat+işçilik 50 tl alırız dediler..özel servisler de ana servisten bu fiyata alıp kar koyuyorlarmış..en fazla işçilik almayız dedi 400 tlye yapacak..
[doublepost=1507109617,1507109530][/doublepost]
;)Benimde kumandadan aç yaptığımda şöför kapısı açılmıyor anahtarla açıyorum bazende açılıyor.
böyle bir durumda tüm kilit sistemini değiştirebilirler belki,tahmin sadece..öyle bir durumda kaskocunuzla görüşün belki kaskoya sokar kilit değişimini..

2011 tsi aracımın bagajını açmaya çalıştığımda ses geliyor asla açılmıyor(seat amblemini kaldırınca digital bir ses geliyor).1 haftadır böyle,bekledim belki düzelir diye ama nafile.Sanırım emri veriyor ama uygulamıyor.Bugün özel bir servise götürdüm,bagaj kilidi komple yenilecek dedi ve işçilik hariç 420 tl orjinal kilidin fiyatını verdi,zaten seatların arka kısımlarının yan sanayisi olmuyormuş.Acaba farklı bir çözümü olur muydu diye düşünüyorumNe bileyim belki araç kilitlerinden anlayan bir anahtarcı da yapabilir miydi?
switch arızası olabilir..ustalar para kazanma telaşında..iyice arastırmadan emin olmadan girişmeyin derim..sol kapıda(şöfor) merkezi switch var kumandayı gören...her kapıda ve bagajda switch var switch bozuksa açmaz kilidi...ulen sağlam kilit mekanızmasını söküp cıkma diye satacak :D benımkı varsayımdan bahsediyorum belkide gercekten bozuktur araştırın
bugun aksları değiştirdim para kazanacam diye bi ton şey saydı ustalar :D

Aynı olay benim aracımda da oldu ve değişmesi gerekiyor.
Kilitçiye gittim ve içini tamamen söktük baktık.
İçerisinde sert teflondan yağılma dişli bir mekanizma var ve dip tarafondan kopma yapıyor. Üzerinde somuna benzer bir aparat dolaştığı için
Ne kadar yapıştırıp uğraşsak da tekrar kırıldı. Servisten orjinal parça olarak 192tlye almıştım.
Panzutu söküp tork anahrın da varsa kendin takabilirsin.
Hatta @kirlisakal metin abim sana parçanın fiyatını söyler

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

@kirlisakal abim işaretli olan parçanın kodu ve giyatı nedir
d1e6680e70c1221bb2d0693df95f3418.jpg

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Pcde deilim...ihtiyac varsa sorulur servise malum euro degisken...

aynen öyle bir ses geliyor,malesef değiştirmekten başka çözümü yoktu değiştirdim..
3 yıldır sahibiyim aracın kullanımdan,performanstan vs.ne kadar memnunsam,yaptığım masraftan o kadar sıkıldım artık...ateşlemesi gitti yolda bıraktı buji arızası,sinyaller farlar birbirine karıştı sigorta kutusu arızası,bagaj açılmadı kilit arızası vs...amortisörlerinden,disklerine herşey yeni..üstelik garaj arabası..bir de dizelin bakımı masraflı derlerdi..dizel şirket aracı kullandım senelik bakıma girerdi sadece...

Geri
Üst Alt