Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Acil Yardım, Porya bilyesi garanti değişim

namik

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhabalar, her ne kadar bugünlerde işten dolayı çok zaman ayıramasamda sizlere bir sorum olacak,

4. leonumu kısmetse yarın alacağım, araç 2017 model 150 dsg fr, yanlız serviste 2 adet porya değişimi olmuş ön tekerleklerden. Şuan sorun tekrardan başgöstermiş. Ankarada Aydoğanlarla ve Doğuşla çok samimi olduğum için 2 defa garanti değişiminden sonra 3. defa değişime bu zamana kadar hic rastlamadıklarını belirttiler. Acaba böyle bir durumla karşılaşan varmıdır? Çok bir maliyeti yok aslında 1590 tl işçilikle birlikte değişim ücreti var ve ilginçtir ki kronik arıza olarak söylediler bu mk3 4. leonum olmasa kronik diyeceğim ben hiç böyle bi şeyle diğer araçlarımda rastlamadım. Ama model yılı 2017 değildi araçlarım hep 2015 veya altıydı, servis müdürüyle konuştuğumda zaman zaman tedarik marka açısından değişkenlik gösterebiliyormuş, acaba aracı aldığımda garanti dışında gösterilme olasılığı nedir?
saygılarımla

Merhaba arac servis bakimliysa ve garanti suresi dolmadiysa el degistirme ile garanti disi kalmaz.
Acaba aracta ontakima bi darbe gelmis olabilirmis . Surekli ayni arizayi yapmasi pekte mantikli degil.ki yakin 2 arkadasimda 2016 uzeri leon var boyle birsey ilkdefa duyuyorum.

Merhaba arac servis bakimliysa ve garanti suresi dolmadiysa el degistirme ile garanti disi kalmaz.
Acaba aracta ontakima bi darbe gelmis olabilirmis . Surekli ayni arizayi yapmasi pekte mantikli degil.ki yakin 2 arkadasimda 2016 uzeri leon var boyle birsey ilkdefa duyuyorum.

Yani aslında el değiştirmesiyle garanti bozulmayacağını biliyorum. Asıl sorun şu aynı şeyin 3. defa tekrarlıyor olması bu adamın aracının nasıl kullanıldığına işaret, yani acıkcası ben tam yorumlayamadım. Ön takıma büyük darbe gelse z rot sıkıntı yapar bildigim kadarıyla ama gerçekten şuan tek tedirgin olduğum kısım bu

Tabi orasida dogru . Bu sorunun cevabi zor. Veya baska bir tez bu arac hep arnavut kaldirimindami suruldu;)
hakkinizda hayirli olmasi dilegiyle.

Önceki aracımda benzer durum vardı.
İkinci el aldığım A3'ün sağ arka poryası periyodik olarak değiştirilmişti. Sadece sağ arka ama.
Neyse ben almadan kısa süre önce değiştirilmişti ve ben aldıktan belli zaman sonra tekrar sağ arka poryanın değişmesi gerekti.
Kendi ustama götürdüğümde problemin kaynağı tespit edilebilmişti.

Şöyle ki;
Porya bilyası değiştriliyor ancak porya bilyasının göbeğindeki kapak değiştirilmiyormuş. Ortadaki o kapağı çıkartmak için zamanında tornavida vs aracılığı ile kanırtarak çıkarıldığı sırada kapağın, göbeğe oturup da içeride kalan uzantı kısımlarında yırtıklar oluşmuş.
Zamanla da buradan su aldıkça pas yapıp, her yeni poryayı bozar duruma gelmişti.

Porya ile birlikte o kapağı da yeniledikten sonra 60 bin km daha kullanmıştım. Herhangi bir problem ortaya çıkmamıştı.

O ortadaki plastik kapak değiştirilmiyor ama işte zamanla poryayı bitiriyor.
çoğu tamirci de poryayı değiştirip, kapağın durumuna bakmak akıllarına bile gelmediğinden 20-30 binde bir porya değişmeye ihtiyaç duyabiliyor.

Selamlar,

Dün serviste 30 bin bakımına gittim. 95 km hızı geçince ön takımdan bir ses geliyordu baya rahatsız edici. Usta aracı dinledi ve poryadan geldiğin söyledi. Genelde bu arıza sert şekilde bir çukura düştüğünüz zaman zaman olur dedi. Janta bakacağız eğer bir ezilme varsa garantiye girmez kullanıcı hatası kaynaklı olarak ücretli değişir dedi. Jantta bir sıkıntı yoksa garantiden değişir dedi. Bakıp incelemişler garantiden değiştirmişler. Şuan o ses kesildi. Ustanın söylediği arızanın kronik değil sert şekilde kasis ve çukurlara girmeden kaynaklandığı yönünde. Benim aracım fr 18 inc jantlara sahip lastik yanakları çok ince olduğu için gerçekten sert bir çukura girildiğinde böyle birşeyin olması çok olası geliyor.

Aracın garantisi devam ediyorsa dediğim gibi kontrol edip garantiye sokarak değiştiriyorlar.

Geri
Üst Alt