Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Acil Seat ibiza 2014 1.4 style hakkında

2012 1.4 düldüle sahibim :)
198 bin km yi geçtik onunla...
90 binde V kayışı,
180 bin de triger değişti.
Bunlar harici her 15 binde aksatmadan rutin bakımlarını yaptırdım.
Daha baskı balata değişmedi siz düşünün.
Her gün onunlayım.
32 bin de lpg taktırdım.
Pişmanım...
Keşke ilk aldığımda taktırsaydım o lpg'yi !
Janlar 16" yakıt olarak 28-29 litre lpg ile 350-370 arası yol yapıyorum.
Benzinde fabrika verisi yanlış hatırlamıyorsam 7-8 litreydi şehir içi.
Fiyatlar malum benzinde çok yakıyor.
Memlekete gidiyorum senede 4-5 kere, bir gidiş 1000 km. 110-120 ile gittin mi gayet ekonomik. 90 la git sudan ucuz yaksın.
1000 km git Leon'la da yorulursun.
Uzun yol için yazılmış ya C sınıfı da kesmez o halde, alacaksın D sınıfı mis gibi gideceksin.
He unutmadan ben düldülü sıfır 28.100 liraya almıştım o yıl.
Şimdi bakıyorum sıfırı hurda indirimi ile 114.700...
İbiza 114.700 lira....
Leon 160.300 bin...
Ne leon ne ibiza... Bence bu paralar etmez.
Yazık bize...

Yazdıklarınız için çok teşekkür ederim. Aldım aracı kazasız belasız bineriz inşallah. Aracı kullanması zevkli, yakıt çok iyi. Algıda seçicilik her yerde ibiza görüyorum .

Yazdıklarınız için çok teşekkür ederim. Aldım aracı kazasız belasız bineriz inşallah. Aracı kullanması zevkli, yakıt çok iyi. Algıda seçicilik her yerde ibiza görüyorum .

Araçta lpg yoksa ve bütçeniz de varsa acil lpg taktırın. Bisiklet gibi bedava gezersiniz...

Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin inşallah. Fiyat konusunda arkadaşlara kesinlikle katılıyorum, araç piyasası aldı başını gitti yazık ettiler resmen. 2013 32100TL'ye aldığım ibiza bugün 60-75 binlerde geziyor. Bir kesim prim yaptın diyor, böyle prim mi olur arkadaşım altın mı bu durduğu yerde değeri artsın. Mekanik bir araç her nekadar dört dörtlük bakımlarınıda yapsan sonuç itibari ile yıpranıyor, yoruluyor vs vs yani ilk halinden geriye gidiyor ileri gitmiyor peki fiyatlar niye uçup gidiyor. Aldığım sene 3-5 yıla piyasada doğru dürüst 2000 model altı araç kalmaz diye düşünürken şimdi 96 model araç benim sıfır aldığım fiyatlarda geziyor. Gerçekten araç alacaklara Allah kolaylık versin zor.
Bu arada ibizamdan gayet memnunum, uzun yoluda yakıtıda ekonomik. Kapasitesine göre performansıda gayet tatminkar. Her ne kadar tasvip etmesemde düz yolda basın 200'ü rahat görürsünüz. Ben benzinde 100-120 km/s olarak seyahat ediyorum ve çekirdek aile olarak tüm eşyalarım ile rahat sığıp yolculuk yapabiliyorum. Tüp, evet hâla taktırmadım ama bu sevmediğimden değil güveneceğim ustaya denk gelmediğimden dolayı.

Geri
Üst Alt