Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Abanta gıdıcem gıdıs gelıs 600 km olur...Aracım 2011 Seat Ibıza SC 1.2 TSI 105 HP DSG

benimde 45 lt ve 450 km yapıyorum şehiriçi

600 700 km yapanları nasıl kıskanıyorum anlatamam :):):) olucak mı dersınız bızım arabalarda da boyle menzıller :) umudum yok da :):):) ıdealım 500-525 sehır ıcı...S falan da kullanıcam tabı , cok sey ıstıyorum dımı :)

90-100'le gider gelirseniz 1 depo yeter.. :)

bende kendı aracımda uzun yolda 650km yaptım zorlasam 700 olacaktı (50lt benzın ıle) ama yolda kalırdım bence rahatlıkla 1 depo ıle gıdıp gelırsınız

ama sadece uzun yol:)

serhat aracını 2500 ila 3500 devirler arasında sakin olarak 120 yi geçmeden abanta gider gelirsin

Arkadaslar Abanta gıdıp gelınmıstır :) 45 lıtre benzınle aracı yuksek devırlerde ve 120 - 180 km aralıgında hızlarda kullanmama ragmen ( kı cok uzun bır mesafeyı 160 la gıttım ) 592 KM yol yapılmıstır..Daha defansıf kullanarak 650 - 700 km kesınlıkle olur gıbvıme gelıyor...Sehır ıcın full depo dur kalkı bol yollarda ( sureklı nısantası , cıhangır ve levent taraflarında oluyorum ) S de de kullansam 420-430 KM gıdıyor su an..Sehır ıcınde 525 , sehır dısında 700 km benı muthıs mutlu edecektır...Beklıyıp gorucem artık :). ( Su an aracım 1850 km de )

Demiştim :) Daha sakin olunursa daha yüksek km lere cikilabilir sehir disinda. İddia ediyorum yedek depoyla birlikte tutumlu kullanımı bilen arkadaslar bu aracla 1000 km menzili bulabilir diyorum ben.Tabi sabır meselesi...

Demiştim :) Daha sakin olunursa daha yüksek km lere cikilabilir sehir disinda. İddia ediyorum yedek depoyla birlikte tutumlu kullanımı bilen arkadaslar bu aracla 1000 km menzili bulabilir diyorum ben.Tabi sabır meselesi...

Su yedek depo olayını yıllardır anlayamıyorum , etraflıca bır anlatır mısınız , kac 19:49:44 daha alıyor cıdden ve nereye alıyor o benzını , kıtapcıklarda ( orjınal ) hıc bahsedılmeyen sadece tum pompacıların " abı yedek depoyuda doldurummı l dıye sordugu bırsey gıbı bır fıkrım var...Ve artı bence bu yedek depo gercekten var ıse 10 19:50:47 falanda alırsa benım aracımı defansıf kullanarak en cok 850 km olur dıyorum uzun yolda....Bugun 1.3 85 HP dızel bı opel 1000 -1100 km gıdıyor o da 90-100 le gıderse...

Asıl merakım su yedek depo :))

Yedek depo esasında yakıtın genleşmesi için verilmiş olan depo boşluğu seat ibiza st de 7 lt reserve olarak geçen yedek depoya sahip normalde depo 45 lt +7 yedek 52 lt oluyor. Fakat bu deponun doldurulmasını tavsiye etmiyorum kesinlikle dolumunuda istemiyorum fakat akıllı pompacı 129 tuttu mu yuvarlak olsun diye reserve depoya bi tık daha atıyor 131 oluyor sonra yuvarlamak için uğraşıp duruyor. sonuçta seat böyle bir boşluğu gerekli görmeseydi depoyu 45 lt değilde 52 lt yapardı

Geri
Üst Alt