Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

5 aylık leona motor değişecek dediler

Arkadaşlar itirazım haklı bulundu. 2017 Anahtar teslim fiyatı üzerinden hesap yapılıp aradaki farkı ödeyerek

1.4 eco act 150hp dsg xcellence

aldım. Diğer aracı doğuş kendi bünyesine aldı.

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Hayırlı olsun.

Arkadaşlar itirazım haklı bulundu. 2017 Anahtar teslim fiyatı üzerinden hesap yapılıp aradaki farkı ödeyerek

1.4 eco act 150hp dsg xcellence

aldım. Diğer aracı doğuş kendi bünyesine aldı.

ohhh ne güzel ..iyi yapmışsınız hayırlı olsun ıslatalım :)

Motor koruma haznesinin altında bir gergi Demir'i var eğer muhafazayı vurduysan bahsettiğin gibi bir ses yapar

konuyu en baştan okudum.şanslısınız olayı uzatmamışlar.ama bu sesin kök nedenini hiç incelememişler anladığım kadarıyla,veya farkındalar hatayı.sesin nedenini söyleselerdi bari,burada aynı motora sahip arkadaşlara ışık tutardı belki.hayırlı olsun aracınız.

Arkadaşlar herkese merhaba. Ayrıntıları yazıyorum.

Öncelikle aracı ilk aldığımda ses Yoktu. Zaman içinde soğukken veya örneğin sabah arabaya bindiğimde hafiften geliyordu. Böyle dizel tıkırtısına benziyordu. Başta önemsemedim. Daha sonra motor sıcak ya da soğuk farketmeksizin sesin devam ettiğini ve hışırtı gibi geldiğini fark ettim. Özellikle dar sokakta ve avm otoparkında eko yaptığı için daha kulağa gelmeye başladı. Bi iki motordan anlayan arkadaşa ve iş yerimin hemen yanındaki araba alış sürecim dahil bilen arkadaşlara sordum. Başta bu ses Yoktu dediler. Neyse servise gittim iki vida sıkarlar geçer düşüncesiyle. Önce bi usta Sesi dinledi. Bu normal der gibi tavırlardayken aynı zamanda bu sesin tanıdık olduğunu anladım konuşmalarından. Ve bu durumun kabul edilebilir bişe olmadığını, başta bu sesin olmadığını artık rahatsız ettiğini söyleyerek çözmelerini istedim. Servis kaydı açıldı. İlk adım olarak triger setinden olabilir diyip değiştiler. Ses devam etti. Karteri söküp dinlediklerinde sesin motorun altından geldiğini söylediler.

Motor değişmesi ihtimali doğdu. Bi iki gün sonra uzman geldi arabayı götürdüm. Stetoskopla dinledikten sonra piston Veya krank yataklarından geliyor. Pistonlardansa tamir edilir ama krank yatağıyla ELSA ( ne olduğunu bilmiyorum) yasasına göre tamiri mümkün değil motor değişmesi gerek dediler. Motor açıldı bakıldı ve kranktan geldiği tespit edildi.

Motor değişikliğine karar verildi. Tabii ikna çabaları başladı uzmanın. Değer kaybetmez vs vs gibi saçma sözler dinledim. Bu arabayı bu ülkede ne anlatırsan anlat satamazsın dedim. Binecek kişi beğense alsa bile sırf satamayacağı için yine almaz diyerek -ayrıntıları geçiyorum - itiraz ettim. Kusurlu araç satıldığını ve Gerekirse mahkeme yoluyla hakkımı arayacağımı söyledim. Şikayet oluşturup gönderdik.

Doğuş kanadından arayıp bütün olayı baştan anlattırdılar telefonda.

Birkaç gün sonra arayıp
Size garanti+bakım+5 bin verelim dediler. Olmaz dedim.

Fatura bedelinizi iade edelim dediler (70bin) bu paraya şuan aynı aracı alamıyorum dedim.

Aynı aracı versek 2017 de makyaj var fark çıkar dediler banane dedim.

Velhasıl 1.2 den kurtulma fırsatı doğmuşken
Xcellence a baktım.
Eski aracın Yen'i kasası Aracın anahtar teslimi opsiyonla birlikte 86-87 civarı tutuyordu. Xcellence liste anahtar teslimi 98-100
Aradaki farkı ödeyerek bunu aldım. Eski aracın motoru değiştiler kendi ikinci el bünyelerine aldılar. Artık satarlar mı ikame araç mı yaparlar bilmem.

Şanssızlık gibi başlayan olay Harika bi şansa dönüştü 15 gün içinde Yen'i aracımı alıp ikinci köprüden Ümraniye'ye uçtum. Çalışanlara teşekkür ettim. Doğuşa da pişman etmediği için teşekkür ettim.

Diyeceğim o ki normal dediler diye bırakıp gitmeyin zorlayın, başka servislere gösterin. Aynı durumdan kaynaklı ses ise anladığım kadarıyla üretim hatası ve sizi zorlamazlar. Tabii iyi bir avukat vs ile görüşerek. Eğer başka bir sebepse hiçbir bilgim Yok maalesef.

Burada bir arkadaşa özellikle mesaj attım götür baktır bak benim böyle oldu diye. Gitmiş normal ve hatta bn olsam hiç ellemem binerim gibi ali cengiz lafı etmişler. Hastalığın var ama şimdi gidersen hastane hastane dolanırsın boşver gittiği yere kadar git demekle aynı şey :)

Aracımı alalı 6 ay olmuştu ama forumdan haberim Yoktu başıma iş gelince koştum buraya :)) aranızda olmaktan mutluyum hepinize hayırlı sürüşler kazasız belasız inşallah

Geri
Üst Alt