Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

35mm Vogtland Yay Sorunsalı, Acill :(

tibuk5361

Kayıtlı Üye
5 gündür 2008 model aracıma 17 jant lastik ve 35mm vogtland marka spor yay taktırdım, konfordan ödün vermemek adına vogtland tercih ettim, fakat aracımda direksiyon sağa sola çevirmelerde bir tıkırtı geliyor bariz, kasislerde de ilk gün hiçbir sorun yaşamadım sonraları çok sert gelmeye en ufak kasiste küt küt diye vurmaya başladı, takılırken bir hata mı yapıldı acaba? Bu kadar fark eder mi spor yay? İnsanlar 35mm lik yayda bile böyle mi geziyorlar? Ben içeriye hiçbir gürültü gelmeyecek konfor bozulmayacak zannediyordum, ama park ederken bile tıkırtılar kulağımı tırmalıyor, acil lütfen yardım edin

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Anladığım kadarıyla rot ayarı gerekiyor diye düşünüyorum. Yaylar takıldıkdan sonra yapılması gerekli diye biliyorum. Moralinizi bozmayınız yay o kadar etki eden bir durum değil arkadasımda 4.5 kw vardı konfor harikaydı çıt yoktu dizel :)

Anladığım kadarıyla rot ayarı gerekiyor diye düşünüyorum. Yaylar takıldıkdan sonra yapılması gerekli diye biliyorum. Moralinizi bozmayınız yay o kadar etki eden bir durum değil arkadasımda 4.5 kw vardı konfor harikaydı çıt yoktu dizel :)
Vallaha lastiği büyüttüm 3 gün öyle dolaştım sorunsuz şekilde, yayı taktım tıkırtı başladı, kasislerde sertlikler başgösterdi,dümdüz yolsa tıkırtı falan yok hiç bir problem olmuyor doğal olarak, ara sokaklara girdiğimde hem tıkırtı başlıyo hemde sert sarsıntılar :( rotun ne faydası olabilir sertliğe direksiyon çevirmede ki tıkırtıya?

Diğer konuya da yazdım yayları kontrol ettirin tam yerine oturmamış sanırım amortisör alt çanak yada üst tutucuya tam i
oturmadığını düşünüyorum ve sorunun bundan kaynaklanıyor eğer yaydan önce ses yoksa

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Diğer konuya da yazdım yayları kontrol ettirin tam yerine oturmamış sanırım amortisör alt çanak yada üst tutucuya tam i
oturmadığını düşünüyorum ve sorunun bundan kaynaklanıyor eğer yaydan önce ses yoksa

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Diğer konu yanlış açılmıştı, direksiyon tıkırtısı olduğunu düşünmüştüm, usta zaten çok alelacele takmıştı, mutlaka birşeyler oturmadı, yoksa kaliteli bir spor yayın bu kadar kötü karşılıklar vermesi imkansız, insnlar cadde ye çıkamaz resmen :) akla ilk gelen yanlış montaj sanırım

[doublepost=1501663612,1501646698][/doublepost]Arkadaşlar aranızda vogtland 35mm yay taktıran hiç yok mu? Bu sorunu bir tek ben mi yaşıyorum acaba? Bugün fark ettim dümdüz kaymak gibi yolda da (Ankara- konya yolu) luk luk ses yapıyor, gaz pedalında ninik sarsıntılar geliyor,
Net belirtiler;
1) Park ederken düşük km hızlarda direksiyon çevirirken tıkırtı geliyor
2) Düzgün yollarda "luk luk" sesler
3) Sokak aralarında kasislerde çukurlarda sanki araçta yay yokmuşçasına sert darbeler küt küt sesler geliyor.(Konfor bayağı bayağı düştü)

Diğer konu yanlış açılmıştı, direksiyon tıkırtısı olduğunu düşünmüştüm, usta zaten çok alelacele takmıştı, mutlaka birşeyler oturmadı, yoksa kaliteli bir spor yayın bu kadar kötü karşılıklar vermesi imkansız, insnlar cadde ye çıkamaz resmen :) akla ilk gelen yanlış montaj sanırım

[doublepost=1501663612,1501646698][/doublepost]Arkadaşlar aranızda vogtland 35mm yay taktıran hiç yok mu? Bu sorunu bir tek ben mi yaşıyorum acaba? Bugün fark ettim dümdüz kaymak gibi yolda da (Ankara- konya yolu) luk luk ses yapıyor, gaz pedalında ninik sarsıntılar geliyor,
Net belirtiler;
1) Park ederken düşük km hızlarda direksiyon çevirirken tıkırtı geliyor
2) Düzgün yollarda "luk luk" sesler
3) Sokak aralarında kasislerde çukurlarda sanki araçta yay yokmuşçasına sert darbeler küt küt sesler geliyor.(Konfor bayağı bayağı düştü)
Benim aracımda vogtland 3.5 var hicbir problem yok ses yok konfor haliyle orjinalden daha sert cokda yanlış takma secenegi yok yayın bence amartisorlerin veya bilyaları zayıfti aracı düşürünce hepten bozulmus sesler gelmiş olabilir diye düşünüyorum

Benim aracımda vogtland 3.5 var hicbir problem yok ses yok konfor haliyle orjinalden daha sert cokda yanlış takma secenegi yok yayın bence amartisorlerin veya bilyaları zayıfti aracı düşürünce hepten bozulmus sesler gelmiş olabilir diye düşünüyorum

orjinal yay varken hiçbir sıkıntı yoktu, valla kasislerde tıs tıs otobüs gibi işlevini yerine getiriyordu,35mm yay da amortisörlere çok yük binmiyor ki, hadi 50mm olsa tamam dicem de 35 lik yay çok bir baskı yapmıyor,ayrıca amortisörler sağlam vallaha araç gayet güzel esniyor sadece kasise girince bir anda küt diye vuruyor

orjinal yay varken hiçbir sıkıntı yoktu, valla kasislerde tıs tıs otobüs gibi işlevini yerine getiriyordu,35mm yay da amortisörlere çok yük binmiyor ki, hadi 50mm olsa tamam dicem de 35 lik yay çok bir baskı yapmıyor,ayrıca amortisörler sağlam vallaha araç gayet güzel esniyor sadece kasise girince bir anda küt diye vuruyor
Takozlar bilya ses yapıor olabilir 3.5 da da tıs tıs devam edıyor evet Yayın kodu 951300 mü peki

P_20170803_095838_vHDR_On.jpg
Takozlar bilya ses yapıor olabilir 3.5 da da tıs tıs devam edıyor evet Yayın kodu 951300 mü peki
Ayenn 951300 , bilyayı sabah değiştik, yaylara da hortum geçirdik, yayların sertliği yok oldu , tıkırtı minik duruyor lakin geçeceğini umuyorum, çünkü o kısımda amortisör bilyası hariç ses yapacak bişey yok :)

Son düzenleme:
Ekli dosyayı görüntüle 15604
Ayenn 951300 , bilyayı sabah değiştik, yaylara da hortum geçirdik, yayların sertliği yok oldu , tıkırtı minik duruyor lakin geçeceğini umuyorum, çünkü o kısımda amortisör bilyası hariç ses yapacak bişey yok :)
Dogruda takılmıs yay tam tur cevirmelerde ve araba kasıldıgı zamanlarda cok hafif bir ses gelir ama cam acıkken duyarsın bendede var ama cok az varla yok arası okadarda olur sonucta orjinalligiyle oynuyoruz

Geri
Üst Alt