Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

205/40/17 mi ? 205/45/17 mi ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
hadi kimsenin gönlü kırılmasın...sen o yanağı 42,5 yap :D

yakıta gelen zamlardan sonra ben arabaya zevk ihtiyaç gözüyle bakmam artık, bırak orjinal ne geldiyse o kalsın. Jant lastiğe dünya para veriyoruz, benzine gelince hop noluyor modundayız. bir de bu değişimler yakıtı azaltacağına arttırma yönünde.

bırak orjinalde ne geldiyse onunla gez dur.

Yanağı Ne kadar ince yaparsan yoldaki sesi o gürültüyü akdar içeri alır çukura falan girdiginde ise sorun yaşarsın araçta jant eyilir sarsılır vb gibi tabi bunlar 225 40 18 de Meydana geliyo 205 45 17 nasıl bir lastik onu kullananlara sormak lağzım :D

Arkadaşlar jantları buldum nasipse salı günü alıyorum fakat lastik konusunda kararsız kaldım.. Şuan araba yay falan yok orjınal yayları var 45 yanakta çok mu sırıtır lastik yoksa ince yanak 40 mı alsam ? çok kararsız kaldım araba 1.4 tdi s-rider ..Bİrde Bir şey daha var ilerdede yay almayı düşünüyorum :) şimdiden yardımlarınız için teşekürler..

aracın orjinal ebatları 195/55R15 in bire bir karşılığı 205/40R17 dir.

205/45R17 takarsanız o araca %3 ün üzerinde bir değişim olucaktır aracınızda bu değişim yapıcakları:

1.araban yükselir
2.yay takamazsın
3.virajlarda savurur
4.çekişi düşüceği için motor lastiği çevirmekte zorlanır hem araban yürümez hem fazla yakar.:D
5.arkada 2 kişi veya daha fazla oturan oldumu sürtmeside cabası olur.

sonuç olarak 205/40R17 takmazsan devamlı sorun yasarsın arabadan sogursun lastik yüzünden :D

40 olarak sonuclandırılmıstır konu kıtlenebılır

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt