Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2018 Trafik Cezaları ( Dikkat )

ahmet6334

Forumdan Uzaklaştırıldı
2018 TRAFİK CEZALARI !️

Taşıma sınırı üstünde yolcu almak : 75 TL

Alkollü araç kullanmak: 876 TL

Geçici tescil belge düzenlemek : 14 bin 908 TL

Ehliyetsiz araç kullanmak : 1763 TL

Seyir halinde cep telefonu kullanmak: 95 TL

Yetkisi olmadığı halde plaka basmak : 10 bin 383 TL

Karayoluna, trafiği tehlikeye sokacak ve trafik işaretlerinin görülmelerini engelleyecek şekilde bir şey atan, döken, bırakan, karayolunun yapısına, güvenlik tesisleri ile trafik işaretlerine zarar verenlere, bunların yerlerini değiştirenlere veya ortadan kaldıranlara: 427 TL

Tescil edilen araçları trafik belgesi ve tescil plakası olmadan karayoluna çıkmak: 876 TL

Ruhsatsız araç kullanmak ve plakayı monte edilmesi gereken yerin dışında farklı bir yere takmak: 95 TL

Yönetmeliğe aykırı plaka takmak: 427 TL

Plakanın okunmasını engelleyecek değişiklik yapmak: 92 TL

Plakasız trafiğe çıkmak : 1763 TL

Sahte plaka takmak. 5 bin 191 TL

Tescilsiz araçla trafiğe çıkmak, karayolunda geçici kullanacağı aracı için geçici trafik belgesi ve geçici tescil plakası almayanlar veya bunları başka araçta ve süresi bittiği halde kullanmak: 206 TL

Kamyon, çekici ve otobüslerde takograf, taksi otomobillerinde taksimetre bulundurmamak: 427 TL

Bozuk cihaz kullanmak, bozmak ve imal etmek: 6 bin 660 TL

Ehliyetsiz araç kullanmak: 1763 TL

Muayenesiz araç kullanmak : 95 TL

İlk seferde : 6 bin 989; İkincisinde: 11 bin 658; Üçüncüsünde: 23 bin 318 TL

Hız sınırını aşmak: 30’dan fazla aşanlar 427 TL

Radarların yerini belirleyen ve sürücüyü uyaran cihazları araçlarında kullanmak: 2 bin 658 TL

Dönüş kurallarına uymayan: 95 TL

Yasak alanda sollama yapanlara: 206 TL

Takip mesafesine uymayan: 95 TL

Kavşaklara geldiğinde yavaşlamayanlar ve kavşak geçiş önceliği kuralına uymayanlar: 95 TL

Otobüs, tramvay ve taksi duraklarında beklemek, hatalı park : 95 TL

Engelli park alanına park etmek : 109 TL

Gerekli makamdan izin almadan yarış ve koşu düzenlemek: 427 TL
VATANA MİLLETE HAYIRLI OLSUN..
________Nürburgring now sundu________
[doublepost=1513778055,1513777074][/doublepost]@dadaş34 aslan aslan :)

Bizim ne zaman yüzümüz gülecek. Hep zam, hep ceza, hep yasak neden boyleyiz anlam veremiyorum. Neden güzel şeylerden bahsedemiyoruz ki, gündem hep ayni.
Geçen marketten birşeyler aldım ve kartı uzattim. Kasiyer 60 TL dedi. Bende yok yaaa yanlışlık var dır dedim. Sonra posete baktigimda kafadan topladım ve kasiyer hakliydi. Ve özür diledim. Kasiyer de siz neden diliyorsunuz ki dedi. Paramizin değeri yok, bu hale getirenler özür dilesin dedi.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Bizim ne zaman yüzümüz gülecek. Hep zam, hep ceza, hep yasak neden boyleyiz anlam veremiyorum. Neden güzel şeylerden bahsedemiyoruz ki, gündem hep ayni.
Geçen marketten birşeyler aldım ve kartı uzattim. Kasiyer 60 TL dedi. Bende yok yaaa yanlışlık var dır dedim. Sonra posete baktigimda kafadan topladım ve kasiyer hakliydi. Ve özür diledim. Kasiyer de siz neden diliyorsunuz ki dedi. Paramizin değeri yok, bu hale getirenler özür dilesin dedi.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.
Valla öyle :(

Bunlar ceza yani yapılmaması gereken şeyler için uygulanan karşılıklar. Bence daha fazla olmalı gerçekten caydırıcı olmalılar mesela şu cep telefonu ile konuşma 95tl. 95tl nedir yap 2000tl bak kulağına yaklaştıran oluyormu. Engelli yerine park yap abi onu da 2000tl... Bu tarz zamlara kızmamak lazım.

Yine çok mutlu bir yıl bizi bekliyor bazen oluyor ya başınıza gelmiştir mutlaka bir yere iş yaptırmak için yada bulunmayan birşeyi bulunca satıcının gözlerinde sanki dolar işareti oluyor gibi seviniyor ya ahanda yaktım şimdi der gibi
Ben artık 3 aylık periyotlar ile bu durumu görüyorum
Şahsi olarak bence cezaların bazıları gerçekten uygulanmalı ve meblağlar daha ağır olmalı birde denetim olayını çok iyi yapmak gerekli

Geri
Üst Alt