Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2016 FR GAZA BASINCA BEKLEME?

yılmaz16

Kayıtlı Üye
Selamunaleykum dostlar, 2016 leon fr 150 dsg aracımda örneğin 5. Vites ile seyir halindeyken gaza yükleniyorum 1 sn gibi bir bekleme süresinden sonra vites küçültüp yapıştırıyor bu benim icin bi problem değil alman araçlarının çoğunda böyle olduğunu duydum gaza birden yüklenince yapıyor bunu yedirerek bastigimda doygun bir sekilde hızlanıyor ani hızlanma istediğimde o bekleme oluyor ve sportta böyle bisey söz konusu değil eco modda oluyor nedenini merak ediyorum bilen biri aydınlatırsa sevinirim...

Selamunaleykum dostlar, 2016 leon fr 150 dsg aracımda örneğin 5. Vites ile seyir halindeyken gaza yükleniyorum 1 sn gibi bir bekleme süresinden sonra vites küçültüp yapıştırıyor bu benim icin bi problem değil alman araçlarının çoğunda böyle olduğunu duydum gaza birden yüklenince yapıyor bunu yedirerek bastigimda doygun bir sekilde hızlanıyor ani hızlanma istediğimde o bekleme oluyor ve sportta böyle bisey söz konusu değil eco modda oluyor nedenini merak ediyorum bilen biri aydınlatırsa sevinirim...
Eco mod'un durumu o zaman , ani hızlanma istiyorsan eco modda,ayağını bırden basıp çek vitesi düşürcektir sonra köklersin ama dsg şansımanda eco modda çok yüklenmemeni tavsiye ederim açıkçası ben öyle yapıyorum,madem kökliycen basıcan al sportta yapıştır...

Nedeni turbo arabalarınhepsinde olan ndendir turbo lag terimin adıdır.Turbo lag diye internette araştırırsan daha fazla bilgi edinebilirsin

Eco mod'un durumu o zaman , ani hızlanma istiyorsan eco modda,ayağını bırden basıp çek vitesi düşürcektir sonra köklersin ama dsg şansımanda eco modda çok yüklenmemeni tavsiye ederim açıkçası ben öyle yapıyorum,madem kökliycen basıcan al sportta yapıştır...
Yok çok basmiyorum eco da en fazla 3500 o da onumdekine arkamdakine kıl olduğum da falan

aracınızı eco modda kullanıyorsunuz sebebi bu.eco modun amacı bu zaten 2 viteste kalkarkende gecikme yapar bunu yaşamak istemiyorsanız spor yada d modunda kullanın.

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt