Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2014 İbiza Style paket için kısa ve uzun farları Led fara dönüştürme

Mmt38

Kayıtlı Üye
Merhabalar
Aracımın kısa ve uzun farlarını Led far ile değiştirmek istiyorum. Araştırdığıma göre H7 ampul gerekiyormuş. Fakat kısa farın içinde ampülün önünde bir parça var. Bu parça kısa far olmasını sağlıyormuş. Alacağım Led far oraya sığacak mı emin değilim. Daha önceden yaptıran varsa yardımcı olabilirse sevinirim.
Şimdiden teşekkür ederim

Konuyu bir daha ki sefere lütfen doğru kategoriye açınız.

Kısalarda pek tavsiye etmiyorum. Ledler daha parlak ve beyaz olduğundan dolayı eğer projektör tipi lensli farınız yoksa (ibizalarda yok). Karşından gelenin hatta arkasında gittiğinizin bile aynalardan gözünü alıyor ışığı çok dağıttığından. Bu durumda karşıdan gelenin selektörle sizi uyarmasına hatta kulaklarınızı çınlatmasına kadar gidiyor.

Kısalarda pek tavsiye etmiyorum. Ledler daha parlak ve beyaz olduğundan dolayı eğer projektör tipi lensli farınız yoksa (ibizalarda yok). Karşından gelenin hatta arkasında gittiğinizin bile aynalardan gözünü alıyor ışığı çok dağıttığından. Bu durumda karşıdan gelenin selektörle sizi uyarmasına hatta kulaklarınızı çınlatmasına kadar gidiyor.
Evet projektör tipi değil farlar fakat alırken karşıdan gelen araçları rahatsız etmeyecek şekilde olanı almaya dikkat ederek aldım ama bakalım nasıl olacak.

Aldığım ürün geldi ve uygulamasını yaptım. Sonuçlar gayet iyi. Önünüz de giden aracı rahatsız etmiyor kesinlikle. Aydınlatma performansı gayet başarılı. Selektör yaptığım da gayet güzel aydınlatıyor :)

Geri
Üst Alt