Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

16. TDI Leon | Garantiyi Uzatmalı mı?

furkanac

Kayıtlı Üye
Forumda yeniyim herkese selamlar :)

Ocak ayında 2. el 2017 Model 1.6 TDI Leon Style sahibi oldum. Aracım servis bakımlı ve 34bin KMde. Mayıs ayı ortasında garantisi bitiyor. Kartal Doğuş Oto en son 1800 TL fiyat vermişti 1 yıl garantiyi uzatmak için yanılmıyorsam.

Aracı 2 sene daha kullanmayı planlıyorum iki yılda max 30bin KM daha yaparım. Sizce garantiyi uzatmaya değer mi? Garantinin ne gibi faydaları olur belki benzer durumda olan arkadaşlar olmuştur.

Otomatik hocam onu belirtmeyi unutmuşum. 30bin bakımını ben yaptırdım her şey yolunda dediler. Tabi istanbul da DSG herkes bir sıkıntı yaşıyor sanırım.

baskı balatası 8000 TL, mekantroniği 10000 TL şanzımanı 30000 TL olan bir araç kullanıyorsunuz, bütün bunlar sorun çıkarabiliyor, bence uzatın, rahat rahat binin. İyi niyet garantisinden faydalanmak için uzatılmış garantiyi şart koşmuyorlar ama belli de olmuyor.

Aracın son iki bakımı da serviste yapıldı. Bu durumda DSG iyi niyet garantisi kapsamında yer alıyordur diye düşünüyorum. Fakat yanlış mı?

Siz garantiyi uzatmasanız bile sürekli bakım ve hasar arıza gibi durumlarda aynı servisi kullanırsanız müşteri temsilcisi ile biraz da muhabbet kurarsanız her şeyi garantiye sokarlar emin olun
Servislerde garanti işlemi genelde sizinle onlar arasında olan duruma göre ilerliyor

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ben aracı alırken 3 yıl uzatmıştım.(2016 model) Aslında garanti uzamıyor sigorta yaptırmış oluyorsunuz aracı. Cep telefonlarında ki gibi. İçeriği de garanti ile tam aynı değil. Benim akü arızası problemim oldu. Ücretsiz yeni akü takıldı serviste. 5 yıl binmeyi planladığım için, DSG yi hesaba katarak yaptırmıştım.

Geri
Üst Alt