Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

15.000 Bakımı Yağ + Filtre Fiyatları

Meshajımı tam iyi okumamışsınız.Yetkili servis Avek Castrol 5-30 numara 4lt yağa 512 tl istiyor muhtelif piyasa satıcıları 200-220 arası fiyat istiyor üstelik 2018 üretimi,ben ise 2019 üretim yağı 170 tl gibi bir fiyata aldım.Sizin gibi aslında bende Mobil alacaktım fakat WW gurubu aracların yağ seçtiğini duydum. Bunun için Castrol aldım oysa bende Mobilden yanayım.Filite konusuna gelince WW araclarında Mahle kullanıyor benimde tercihim mahleden yana oldu piyasa fiyatına onuda yetkili servisten aldım.Malumunuz piyasada filitre üreticileri Man,Mahle,Ufi diğer firmalar fason yaptırıyor.İşçiliği ise özel ww servisinde 50tl karşılığında yaptırdım.Saygılarımla.
Ne yağ seçmesi abicim... Son triger bakımında yetkili servis bana Shell Helix Ultra Prof 0-30 kullanmış :) Başka bir bakımda da yalanım olmasın ama başka bir marka konuşulmuştu ama onu şimdi hatırlayamadım. (Total mi demişlerdi hatırlayamadım)
Sözde Seat Castrol öneriyordu hani? İşlerine nasıl gelirse, o an ki anlaşma nasılsa ona göre konuşuyorlar...
Kendi adıma bu km ye kadar dışarda yaptırdığım bakımlarda çoğunlukla mobil kullandım.
Mobil1 esp koyardım hep bu son bakımda (yetkili servisten 1 önce) mobil1 3000 5-30w koymuştum...

Size canıgönülden katılıyorum.Yeğenlerim sevis işi yapıyor aracları WW gurubu onların tavsiyesi üzerine castrol kullandım yoksa bende mobilden yanayım.selamlar.

Piyasada adını kanıtlamış Castrol, Mobil, Shell, Motul, Liqui Moly, Eneos, Elf
gibi unuttğum markalar olabilir... yağ markalarının arasında kötü yağ yoktur ama üretimde kullandıkları teknoloji ile
motorda ses, titreşim ve uzun ömürlülük gibi küçük artıları olabiliyor.
Biz de elimizdeki paranın alabileceği en iyi yağı almaya çalışıyoruz.

"Otomobil markasının önerdiği yağ" konusu da tamamen masal.
X yağ markası gider bir otomobil markasına ve Türkiye çapında yetkili servis bazında anlaşır.
Hatta bu yağ markası el kitaplarına kadar girer.
Sonra o otomobil markası da tüm müşterilerine o yağı önerir. Olay bu. Yoksa aracımıza Elf koysak zararı olur mu? Olmaz.
Ama başta dediğim gibi (ses, titreşim vs..) küçük artılar için yağ seçiyoruz.

Geri
Üst Alt