Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.6Tdi Enjektörler avans vuruyor

Araç 107 bin km de tamircim uyardı benide rahatsız eden bi ses var depoyu fulleyip iki tane würth katkı atmamı söyledi ve perfektül müdür nedir temizliği yaparız dedi enjektörleri söktürüp temizletmek mi daha sağlıklı bu işlem mi ? Tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Yakıtı çok farklı yerlerden almıyor iseniz depoya katkı koyduğunuz da zaten temizler çok fazla bir pislik bırakmaz
Partikül ne yazık ki bayağı bir sıkıntı temizlemek yeterli olmuyor her yıl tekrarlamak gereken bir durum babamın Skoda fabia var onda temizlettik makine ile şuan sorun yok gibi

•Sticker isteği için özelden mesaj yazınız

Bizim arkadaşta da 1.6tdi octavia var sürekli partikül filtresi tıkanıyor. Bu yüzden de cok yakıyor. Yuksek viteslerde yuksek devirde kullanarak bu problemi baya azalttı.

Hocam bende 1.6 dizel var partükül lambası yanıyor sanayide bir ustam 4. vites de 3000 devirde 10-15dk git geçer dedi hakketten de işe yarıyor istersen bir dene.

Kısacası sabit istasyondan yakıt almak gerekiyor, dizel arabayi biraz devirli kullanmak ve yakıta belirli sıklıklarla katkı koymak gerekiyor.

Ben aracı alalı 7 bin km oluyor sabit shellden alıyorum öncesini bilemiyorum doğal olarak. çok yüksek devirde turboya zararlı diye biliyorum 2.500-3.500 devir katkıyı attıktan sonra yeterli gelmezmi pisliği atması için? Bilgi paylaşımınız için tek tek teşekkür ederim abilerim,kardeşlerim çok sağolun. Nasipse haftaya partakül temizliğini yaptırıp mazota katkı koyup sonucu sizinle paylasacağım.

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Dediğin gibi 4. 5. viteste arabayı 3000 devir uzeri biraz sabit hızla kullan partikülleri yakmada sana kolaylık sağlayacaktır. Bir de yazılım atınca faydası olduğunu söyleyenler de var aklında bulunsun.

Ben aracı alalı 7 bin km oluyor sabit shellden alıyorum öncesini bilemiyorum doğal olarak. çok yüksek devirde turboya zararlı diye biliyorum 2.500-3.500 devir katkıyı attıktan sonra yeterli gelmezmi pisliği atması için? Bilgi paylaşımınız için tek tek teşekkür ederim abilerim,kardeşlerim çok sağolun. Nasipse haftaya partakül temizliğini yaptırıp mazota katkı koyup sonucu sizinle paylasacağım.

Atılacak katkı kimine göre yararlı kimine göre gereksiz olan bir durum fakat attığınız depo bitene kadar etkisi devam eder o yüzden depo bitene kadar kullanıp sonrasında yakıt almanız gerekli

Atılacak katkı kimine göre yararlı kimine göre gereksiz olan bir durum fakat attığınız depo bitene kadar etkisi devam eder o yüzden depo bitene kadar kullanıp sonrasında yakıt almanız gerekli

Zararını gören bi kişinin paylaşımını okudum oda araç BMW 320d enjektör memeleri zarar görmüş katkıdan dolayı hassasmış bmwnin sanırım değiştirmek zorunda kalmış. Diğer araçlarda kullananlar genelde tavsiye ediyor umarım bu uygulamayla büyük masraflardan kurtulurum. Teşekkür ederim tekrar.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

katkıdan uzak durun kesinlikle geçici çözüm oluyor
tavsiyem yüksek devirde aracı yarım saat aralıksız kullanmanızdan yana dpf hatası kaybolacaktır
uzun yol yapan araçlarda bu sorun olmaz kısa mesafe ve düşük devir dizel motorlara iyi gelmiyor ara sıra yüksek devirde kullanmak sorunu halledecektir

Geri
Üst Alt