Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.6 TDI Yakıt Tüketimi hk.

Sağdan soldan tahrik olunca 10 litrelere de vurmuyor değil.;)
kullananın psikolojik durumuna göre yakıyor. Hafta sonu yeni kasa bir 520 ile baya yürüdük.

Yolda öyle durumlar oluyor beni de bazen dellendiriyorlardı sonrası dikiz aynasından seyrediyordum gelenleri :)

Bayram tatilinde memlekete gittim depom 230 tl aldi icinde de 3-4 litre mazot vardi. Yarım depodan 1 dis fazla yakti arac ortalama km de yakit tüketimi degerleri 5.4 / 5.5 / 5.6 larda hiz sabitleme acık 120km hız ve tek diş klima(istanbul-yozgat) 700 küsür km ve devaminda da bir depo yakıt ile toplamda 1100 km ye yakin yol yapmis oldum. Ama halen km de ne yakiyor onu hesaplayamadım

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bende cuma gunu izmirden 1.6tdi manuel aldim.2012 model.3 kisi klima acik ve 120nin altina hic dusmeden geldik 5.6ya cikti en yuksek.Yazanlar elbet olmustur ama bakim zamani geldiyse olabilir bu rakamlar.Cunku hesaplamama gore 0.24 kurus yakmis.Birde istanbulda giselerin orda baya bi dur kalk yaptim

Gaz 2 mazot 2.5 benzinde 3 olsa evet cok guzel olur

Bunlarda benim tüketim verileriö dostlar ortalama hızlara dikkat etmenizi rica ederim 1000 küsür olan Batumda adanaya plan yolculuk 3000 kusur olan tüketim adanada evimin garajında sıfırladım ve 7 günlük Karadeniz turumun sonundaki veri adana Sinop Sinop Batum Batum adana arası yeri geldi aydere uzun göle tırmandı canavar yeri geldi düz yolda 150 170 gördü yeri geldi Batumda orduda şehir turu attık yani karma veri şehir içi de var onun için ben düz yol verilerine ve 40 50 km ortalama hızlara ait sonuçları çok güvenmiyorum daha doğrusu aracın karma verisi değil dizeller için şunu net söyleyebilir normal kullanırsanız karma uzun yol şehir içi ortalama 5 yakar altı sadece düz yol verisidir yanıltır zorlarsanız en kral zorlamada 6 yakar ötesi hor kullanmaya girer ki benzinli kullanan dostlarım nerdeyse yakıt tüketmesin diye arkadan itecekler adana da görüyorum en sağdan yavaş yavaş gidiyorlar herkese hayırlı forumlar

Ekli dosyalar

• IMG-20170709-WA0001.jpg
    IMG-20170709-WA0001.jpg
    89 KB · Görüntüleme: 48
  • IMG-20170709-WA0000.jpg
    IMG-20170709-WA0000.jpg
    94.4 KB · Görüntüleme: 49
2010 leon 1.6 TDi Cr Style yazilimli : depoyu fulledim klima devamli 1. Kademe 3 kere cinnetlik kopru trafigi kalani ise ortalama bir istanbul trafiğinde gidildi yer yer araca yuklendim deponun %60 kisminda aracta 3 kisi vardi ve 650 km gittikten sonra depoyu tekrar fulledim 210 a fullendi yani 6-7 litre kadar mazot vardi icinde bu mantikla 750 km yi sehir ici cok rahat görüyor diyebilirim.

Bende 2011 1.6 dsg var. Ortalama 7 ila 8 yakıyor.

Geri
Üst Alt