Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.6 TDI CR Style ve Sadece Style arasındaki fark nedir ?

Napoleoni

Kayıtlı Üye
Sıfır leon alacağım fakat biraz araştırma yapmak icin Sahibindene girdim. Leon bakınıyorken 1.6 TDI'ların CR Style ve Style olarak ikiye ayrıldığını gördüm. Aralarındaki fark nedir ?

Sıfır leon alacağım fakat biraz araştırma yapmak icin Sahibindene girdim. Leon bakınıyorken 1.6 TDI'ların CR Style ve Style olarak ikiye ayrıldığını gördüm. Aralarındaki fark nedir ?

CR style CAY motor kodlu mk2 1.6 TDI lardır.
Sadece style ise CLH motor kodlu mk3 1.6 TDI lardır.

Trakya'dan gönderildi..

Peki araçta donanım olarak farklılık oluyor mu?

Tam anlayamadınız sanırım CR(commonrail) 1p(mk2) leonlarda kullanılan 1.6 TDI motora verilen ek isimdir donanımla alakası yoktur tüm mk2 1.6 TDI leon’lar CR style yada benim aracım gibi CR copa plus olarak adlandırılırlar.
Mk3 kasalarda yenilenen 1.6 TDI motor kullanıldığından CR ibaresi bulunmaz donanım adının başında.
Ama malum sitedeki ilanlara bakarsanız bu farkı bilmeyenlerin yanlış kısıma açılmış ilanlarını görebilirsiniz.

Trakya'dan gönderildi..

Tam anlayamadınız sanırım CR(commonrail) 1p(mk2) leonlarda kullanılan 1.6 TDI motora verilen ek isimdir donanımla alakası yoktur tüm mk2 1.6 TDI leon’lar CR style yada benim aracım gibi CR copa plus olarak adlandırılırlar.
Mk3 kasalarda yenilenen 1.6 TDI motor kullanıldığından CR ibaresi bulunmaz donanım adının başında.
Ama malum sitedeki ilanlara bakarsanız bu farkı bilmeyenlerin yanlış kısıma açılmış ilanlarını görebilirsiniz.

Trakya'dan gönderildi..
Benim arabam 2017 1.6tdi 115bg (Makyajlı)
2016 tdilar ise 110bg
Güncel motor olmasına rağmen neden benimki CR olarak geçiyor?

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Benim arabam 2017 1.6tdi 115bg (Makyajlı)
2016 tdilar ise 110bg
Güncel motor olmasına rağmen neden benimki CR olarak geçiyor?

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

1.6tdi ların hepsi CR yani commonrail li zaten. Benim arabam 2012 mk2 1.6 tdi cr copa plus 105hp olarak geçiyor ilk çıkan CAY motor kodlu 1.6 TDI yani CR li ilk TDI yani bu yüzden farkı belitmek için başına CR eklenmiş daha sonraki güncellenen CLH kodlu motorda bunu donanımın başında belirtme geregi duymamışlar

Trakya'dan gönderildi..

Geri
Üst Alt